• Dnes je: Utorok 23. apríla 2024 meniny má Vojtech

Nie ste majitelia tejto krajiny, odkázal Korčok Ficovej vláde, pred druhým kolom ho prišli podporiť tisícky ľudí (foto)

Nie ste majitelia tejto krajiny, odkázal Korčok Ficovej vláde, pred druhým kolom ho prišli podporiť tisícky ľudí (foto)

Ivan Korčok sa zaviazal, že jediným, ktorým bude slúžiť a zodpovedať sa, sú občania Slovenska.

3.4.2024 (SITA.sk) - Občiansky kandidát za prezidenta Ivan Korčok tvrdí, že stojí o hlasy všetkých bez ohľadu na národnosť, etnickú príslušnosť, vierovyznanie, na spoločenské postavenie či na to, ako ľudia volili v parlamentných voľbách v uplynulom roku.

Ako ďalej uviedol na stredajšom podujatí na podporu Ivana Korčoka s názvom Spojme sa, Slovensko, chce dať slovu vlastenectvo nový obsah.

Slovensko nejde dobrým smerom

„Vlastenectvo predsa nemôže znamenať, že sa jedna skupina politikov vyhlási za jediných pravých a proslovenských. Patriotizmus, vlastenectvo nemôže znamenať, že si tu pár ľudí sprivatizuje našu krásnu zástavu a štátne symboly a spoza nich šíri agresivitu a nenávisť," povedal. Na podujatí, ktoré sa konalo na Námestí SNP v Bratislave sa podľa odhadov zúčastnilo sedemtisíc ľudí.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Súčasne vyzval k tomu, aby si ľudia na Slovensku začali hovoriť pravdu o našich víťazstvách či zlyhaniach, o tom, že krajina nejde dobrým smerom či o tom, že Slovensko sa vyľudňuje.

Pripomenul vláde Roberta Fica (Smer-SD), že parlamentné voľby síce vyhrali, no mandát na veci, ktoré praktikujú nedostali.

Zodpovedať sa bude iba občanom

„Nie ste majitelia tejto krajiny. Slovensko patrí rovnako tým, ktorí vás volili ako tým, ktorí volili iných. Tak je to v demokracii. Preto vás žiadam, začnite riešiť problémy ľudí a celej krajiny – opravte zdravotníctvo a školstvo, infraštruktúru a prestaňte ťahať Slovensko na východ," uviedol Korčok vo svojom príhovore.

Zároveň sa zaviazal, že jediným, ktorým bude slúžiť a zodpovedať sa, sú občania Slovenska.

„Ja, na rozdiel od môjho protikandidáta, nemám žiadneho politického šéfa ani stvoriteľa, nemám ani koaličných partnerov, ani mojich ľudí. Mám len vás, a to je najviac. Tieto dva dni vás chcem požiadať len o jednu vec, využime ten čas, rozprávajme sa medzi sebou, vysvetľujme, prečo sú tieto voľby také dôležité," vyzval na záver.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 23. apríl 2024

horoskopy na dnes utorok 23 april 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V práci sa vám konečne otvoria nové šance. Mali by ste ich využiť najlepšie, ako len viete. Trochu húževnatosti a výsledky predbehnú očakávanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Záležitosti tvojho srdca, ktoré sa zdali doteraz pomýlené sa začínajú prejavovať opäť ako reálne. Treba sa len viac angažovať a vyliezť zo svojej ulity.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozčaruje vás niečie rozhodnutie, ale nezúfajte. Aspoň už konečne budete vedieť, na čom ste. Ak porozmýšľate, prídete na to, že malo prísť už skôr.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes sa nebudete cítiť celkom vo svojej koži, čo sa prejaví striedaním nálad. Nedajte sa ovplyvniť momentálnou náladou na neuvážené činy, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.
Všetky Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie