• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Neymara čaká operácia ľavého kolena, zranenie ho bude stáť zvyšok klubovej sezóny a možno aj štart na Copa América 2024 (foto)

Neymara čaká operácia ľavého kolena, zranenie ho bude stáť zvyšok klubovej sezóny a možno aj štart na Copa América 2024 (foto)

Neymar utrpel zranenie kolena v prvom polčase kvalifikačného zápasu proti uruguajskému výberu.

19.10.2023 (SITA.sk) - Hviezdneho brazílskeho futbalového reprezentanta Neymara čaká poriadne dlhá vynútená pauza. Tridsaťjedenročný útočník saudskoarabského klubu FC Al-Hilal totiž utrpel v prvom polčase utorkového kvalifikačného zápasu proti uruguajskému výberu (0:2) vážne zranenie ľavého kolena, po ktorom je nutná operácia a dlhá rehabilitácia.

Koniec klubovej sezóny

Roztrhnutý predný skrížený väz a odtrhnutý meniskus znamená pre Neymara koniec klubovej sezóny, pričom otázny je aj jeho štart na budúcoročnom juhoamerickom kontinentálnom šampionáte Copa América.

Turnaj budú od 20. júna do 16. júla 2024 hostiť Spojené štáty americké a okrem desiatich členov Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL) sa na ňom predstaví aj šesť výberov z Konfederácie severoamerického, stredoamerického a karibského zväzového futbalu (CONCACAF).

Už po spomenutom súboji bolo zrejmé, že zranenie Neymara je vážne. Neskôr ho potvrdil aj Brazílčanov zamestnávateľ, nešpecifikoval však, na aký časový úsek predpokladá absenciu svojej hviezdy. Neymar pôsobí v Al-Hilale od augusta, prišiel tam z francúzskeho Paríža Saint-Germain.

Kariéra sprevádzaná zraneniami

Neymar sa v septembri stal najlepším strelcom brazílskej reprezentácie, na jeho konte je už 79 presných zásahov a odpútal sa od dovtedajšieho lídra uvedenej štatistiky Pelého (77 gólov).

Brazílsky aj svetový futbal potrebujú Neymara zdravého, pretože futbal je šťastnejší, keď je na ihrisku," uviedol prezident Brazílskej futbalovej konfederácie (CBF) Ednaldo Rodrigues.

Celá kariéra Neymara je sprevádzaná zraneniami. Počas majstrovstiev sveta v roku 2014 napríklad utrpel zlomeninu stavca, keď ho vo štvrťfinále zasiahol kolumbijský obranca Juan Zúňiga kolenom do chrbta. Brazílčan potom chýbal v zostávajúcich dvoch vystúpeniach svojho tímu a Brazílčania napokon v domácom prostredí obsadili 4. priečku. Viackrát Neymar pauzoval aj pre problémy s členkami.

Zraneného Neymara odnášajú z futbalového ihriska.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie