• Dnes je: Streda 27. septembra 2023 meniny má Cyprián

Nepretržitú zdravotnú starostlivosť pre Záhorie bude do otvorenia Nemocnice Bory zabezpečovať nemocnica v Malackách

Nepretržitú zdravotnú starostlivosť pre Záhorie bude do otvorenia Nemocnice Bory zabezpečovať nemocnica v Malackách

Urgentný príjem 1. typu v nemocnici v Malackách bol zaradený do pevnej siete poskytovateľov 1. februára 2021 s časovým obmedzením do 1. februára tohto roka.

Nepretržitú dostupnosť ústavnej zdravotnej starostlivosti pre oblasť Záhoria má do otvorenia Nemocnice Bory zabezpečovať nemocnica v Malackách. Zaradenie tejto nemocnice do pevnej siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme 1. typu, sa má predĺžiť do 31. decembra tohto roka.

Urgentná starostlivosť aj pre Záhorie

Rezort zdravotníctva zároveň navrhuje zaradiť Fakultnú nemocnicu v Trnave do siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme 2. typu. Vyplýva to z návrhu novely nariadenia vlády o verejnej minimálnej sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorý ministerstvo zdravotníctva predložilo do pripomienkového konania.

Urgentný príjem 1. typu v nemocnici v Malackách bol zaradený do pevnej siete poskytovateľov 1. februára 2021 s časovým obmedzením do 1. februára tohto roka. V tomto čase už mala fungovať Nemocnica Bory, ktorá mala poskytovať urgentnú ústavnú starostlivosť aj pre oblasť Záhoria.

Pre pandémiu sa výstavba spomalila

Keďže pre pandémiu COVID-19 sa výstavba nemocnice spomalila, k februáru tohto roka ešte nefunguje urgentný príjem v Nemocnici Bory.

„Zníži sa tým úroveň poskytovania zdravotnej starostlivosti a kvalita života obyvateľov danej oblasti. To sa následne môže prejaviť značnými hospodárskymi škodami spôsobenými dlhodobým výpadkom obyvateľov z pracovného procesu,“ upozornilo ministerstvo zdravotníctva.

Prevádzkovaný urgentný príjem 1. typu

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave je v súčasnosti prevádzkovaný urgentný príjem 1. typu. Urgentný príjem 2. typu, vrátane jeho rekonštrukcie a výstavby, rezort zdravotníctva v nemocnici predbežne schválil v októbri minulého roka.


„Keďže na urgentnom príjme 2. typu je požadovaná širšia minimálna odbornosť špecialistov v porovnaní s urgentným príjmom typu I., na tomto pracovisku sa rozšíri a skvalitní poskytovanie komplexnej zdravotnej starostlivosti,“ dodalo ministerstvo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 27. september 2023

horoskopy na dnes stredu 27 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 27. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Doobeda bude fantasticky, ale neskôr vás poriadne potrápi uzavretosť a zdržanlivosť osoby, s ktorou sa dnes stretnete. Zabodujete svojou fantáziou.

Býk 21.4. - 21.5.

Okolnosti vás prinútia k tomu, aby ste sa rozhodli. Znovu získate duševnú rovnováhu. City osoby, ktorá vám nie je ľahostajná, neberte na ľahkú váhu.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Rak 22.6. - 22.7.

Vnútorný nepokoj vám dnes zabráni, aby ste sa zaoberali zložitými vecami. Porozmýšľajte, čo je dôvodom vášho znepokojenia, robte len bežné veci. Ani technická porucha sa nevylučuje.Všetky Horoskopy pre Stredu 27. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie