• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Nemocnice neplatia čoraz viac odvodov za lekárov či sestry, ide už o stovky miliónov eur

Nemocnice neplatia čoraz viac odvodov za lekárov či sestry, ide už o stovky miliónov eur

Transformované zdravotnícke zariadenia sú tie, ktoré sa transformovali na akciové spoločnosti či neziskové organizácie.

Dlhy nemocníc voči Sociálnej poisťovni rastú čoraz rýchlejšie. Ku koncu júla dosiahli 342 miliónov eur, za sedem mesiacov tohto roka tak stúpli o 124,5 milióna eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január až júl tohto roka.

Dlhy štátnych nemocníc

Najvýraznejšie sa voči Sociálnej poisťovni zvyšujú dlhy štátnych nemocníc. Ku koncu júla predstavovali 313,7 milióna eur, pričom len oproti júnu vzrástli o 15,6 milióna eur. Sociálne odvody za svojich zamestnancov ku koncu júla neplatilo 15 zdravotníckych zariadení v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva a rezortov obrany a vnútra.

Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam zaznamenala poisťovňa ku koncu júla pohľadávky v hodnote 28,2 milióna eur. V porovnaní s koncom júna sa pohľadávky poisťovne voči týmto zdravotníckym zariadeniam zvýšili o jeden milión eur.

Pred exekútormi ich chráni zákon

Transformované zdravotnícke zariadenia sú tie, ktoré sa transformovali na akciové spoločnosti či neziskové organizácie. Sociálne odvody za svojich zamestnancov ku koncu júla neplatili štyri transformované zdravotnícke zariadenia.

Pacienti sa však nemusia obávať toho, že by dlhy nemocníc ohrozili poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Nemocnice totiž pred exekútormi chráni zákon.


Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO a priatelia) ešte v novembri 2020 presadil v parlamente novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorou sa majetok všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti vylúčil z exekúcií. Ide o prípady, ak by exekúcia tohto majetku a finančných prostriedkov poskytovateľov ohrozila práva a povinnosti pacientov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie