• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Nemecko porušuje princípy suverénnej rovnosti štátov, reaguje Poľsko na obvinenia s predajom víz pre migrantov

Nemecko porušuje princípy suverénnej rovnosti štátov, reaguje Poľsko na obvinenia s predajom víz pre migrantov

Poľský minister zahraničných vecí Zbigniew Rau.

Poľský minister zahraničia Zbigniew Rau obvinil Nemecko z toho, že sa pokúša zasahovať do vnútorných záležitostí jeho krajiny. Stalo sa tak po tom, čo nemecký kancelár Olaf Scholz povedal, že Varšava musí objasniť obvinenia, že poľské konzuláty v Afrike a Ázii predávali dočasné pracovné víza migrantom za tisícky dolárov.

Obmedzenie migrácie do Nemecka

Scholz, ktorého vláda čelí tlaku pre to, aby urobila viac pre obmedzenie migrácie do Nemecka, vyzval Poľsko na objasnenie situácie v sobotu. „Nechcem, aby sa ľudia len tak premávali z Poľska a aby sme potom diskutovali o azylovej politike,“ povedal Scholz podľa tlačovej agentúry dpa.

Rau na tieto vyjadrenia reagoval s tým, že „porušujú princípy suverénnej rovnosti štátov“. Na sociálnej sieti X, svojho času známej ako Twitter, vyzval Scholza, aby „rešpektoval suverenitu Poľska a zdržal sa vyhlásení, ktoré poškodzujú naše vzájomné vzťahy“.

Program vyvoláva mnoho otázok

Rau pritom sám čelí politickému tlaku, pretože spomenutý vízový program vychádzal z ministerstva zahraničia.

Program vyvoláva mnoho otázok smerujúcich voči vládnej strane Právo a spravodlivosť pred parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnia 15. októbra.


Poľská súkromná televízia TVN informovala, že v Ugande protestovali niektorí ľudia, ktorí tvrdia, že zaplatili tisícky dolárov, aby dostali poľské pracovné povolenia a víza, ale teraz sa proces zjavne zastavil. Poľské veľvyslanectvo v kenskom Nairobi čelí vyšetrovaniu poľských protikorupčných orgánov, tvrdí TVN.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie