• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Nemecko odpovedalo na krok Ruska a nariadilo zatvoriť štyri z piatich ruských konzulátov

Nemecko odpovedalo na krok Ruska a nariadilo zatvoriť štyri z piatich ruských konzulátov

Ruská vláda nedávno oznámila, že v Rusku smie zostať maximálne 350 nemeckých vládnych úradníkov vrátane tých, ktorí pracujú v kultúrnych inštitúciách a školách.

31.5.2023 (SITA.sk) - Nemecká vláda nariadila Rusku, aby zatvorilo štyri zo svojich piatich konzulátov v krajine. Krok je odpoveďou na rozhodnutie Moskvy obmedziť počet zamestnancov na nemeckom veľvyslanectve a súvisiacich pracoviskách v Rusku. Vláda o tom informovala v stredu.

Podľa hovorcu ministerstva zahraničných vecí Christofera Burgera je cieľom opatrenia vytvoriť medzi krajinami „personálnu a štrukturálnu paritu“.

Konzuláty v troch mestách zatvoria

Podľa Burgera to znamená, že Nemecko bude musieť do novembra zatvoriť svoje konzuláty v Jekaterinburgu, Novosibirsku a Kaliningrade.

Otvorené zostanú len veľvyslanectvo v Moskve a konzulát v Petrohrade, povedal novinárom v Berlíne s tým, že rozhodnutie Nemecka sústrediť zvyšný personál na veľvyslanectve a kľúčovom konzuláte „zachová diplomatickú prítomnosť v Rusku“.

Ako ďalej uviedol Burger, Rusko bude môcť po skončení roka naďalej prevádzkovať veľvyslanectvo v Berlíne a jeden ďalší konzulát.

Nové dno vo vzájomných vzťahoch

Tento krok predstavuje nové dno vo vzťahoch medzi Moskvou a Berlínom od útoku Ruska na Ukrajinu vo februári 2022.

Podľa Burgera je to síce poľutovaniahodné, no vojna znamená, že už „jednoducho neexistuje základ“ pre početné bilaterálne aktivity medzi oboma krajinami. „Do tejto situácie nás priviedlo správanie ruskej strany,“ dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie