• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Nemecko chce uvoľniť viaceré opatrenia, očkovať môžu už aj lekárnici či zubári

Nemecko chce uvoľniť viaceré opatrenia, očkovať môžu už aj lekárnici či zubári

O uvoľňovaní opatrení sa podľa hovorkyne vlády Christiane Hoffmannovej bude diskutovať 16.

8.2.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecko očakáva, že šírenie nákazlivejšieho variantu koronavírusu omikron dosiahne vrchol do konca tohto mesiaca. Tamojšia vláda preto pripravuje plány na uvoľnenie viacerých obmedzení. Tie momentálne napríklad nepovoľujú vstup nezaočkovaným osobám do reštaurácií, verejných priestorov a niektorých obchodov.

Viac o téme: Koronavírus

O uvoľňovaní sa podľa hovorkyne vlády Christiane Hoffmannovej bude diskutovať 16. februára na stretnutí federálnych predstaviteľov so zástupcami spolkových krajín.

Uvoľnenie obmedzení však nadobudne účinnosť až vtedy, keď si úrady budú isté, že nemecký zdravotný systém nebude preťažený. „Podľa odborníkov by to mohlo byť do polovice až konca februára,“ povedala Hoffmannová.

V Nemecku medzičasom schválili, že od utorka môžu podávať vakcíny proti koronavírusu aj lekárnici, zubári a veterinári. Plne zaočkovaných je približne 74,4 % nemeckej populácie, zatiaľ čo 54,3 % dostalo aj posilňovacie dávky. Odborníci však tvrdia, že na ochranu starších a zraniteľných skupín je potrebná vyššia zaočkovanosť.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie