• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Nemecko a Európska únia dosiahli dohodu v súvislosti s autami so spaľovacími motormi

Nemecko a Európska únia dosiahli dohodu v súvislosti s autami so spaľovacími motormi

Niektoré krajiny, napríklad Nemecko, však požiadali Európsku komisiu, aby navrhla výnimku pre autá používajúce syntetické palivá s argumentom, že takéto palivá sa môžu produkovať pri použití obnoviteľných zdrojov energie.

Nemecko a Európska únia v sobotu oznámili, že dosiahli dohodu v spore o budúcnosť áut so spaľovacími motormi.

Tá umožní registráciu nových vozidiel s takýmito motormi aj po roku 2035 za predpokladu, že budú používať iba klimaticky neutrálne palivá.

Výkonný podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans na Twitteri uviedol, že „našli sme dohodu s Nemeckom o budúcom používaní e-palív v autách“.

Klimaticky neutrálne palivá

Nemecký minister dopravy Volker Wissing na Twitteri uviedol, že sa uvoľnila cesta pre vozidlá so spaľovacími motormi, ktoré používajú iba klimaticky neutrálne palivá, a to aj po roku 2035. „Zabezpečujeme príležitosti pre Európu zachovaním dôležitých možností pre klimaticky neutrálnu a cenovo dostupnú mobilitu,“ napísal Wissing.


Europoslanci a členské štáty Únie vlani dosiahli predbežnú dohodu, na základe ktorej musia výrobcovia áut redukovať nové emisie áut do roku 2030 o 55 percent v porovnaní s úrovňou z roku 2021 a do roku 2035 o 100 percent.

Redukcia emisií skleníkových plynov

Tento plán, ktorý je súčasťou snahy bloku o redukciu emisií skleníkových plynov, by fakticky znamenal, že predaj nových áut spaľujúcich pohonné látky na báze uhľovodíkov by bol zakázaný.

Niektoré krajiny, napríklad Nemecko, však požiadali Európsku komisiu, aby navrhla výnimku pre autá používajúce syntetické palivá s argumentom, že takéto palivá sa môžu produkovať pri použití obnoviteľných zdrojov energie.


Podľa Wissinga sa strany sa dohodli na konkrétnych procedurálnych krokoch a konkrétny harmonogram sa stal záväzným. „Chceme, aby bol proces ukončený do jesene 2024,“ dodal. Timmermans tiež napísal, že „budeme teraz pracovať na tom, aby boli normy oxidu uhličitého pre autá prijaté čo najskôr“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie