• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Nemecká firma Winkelmann mieri do Rimavskej Soboty, v priemyselnom parku vznikne 450 pracovných miest (foto)

Nemecká firma Winkelmann mieri do Rimavskej Soboty, v priemyselnom parku vznikne 450 pracovných miest (foto)

Boris Kollár na rokovaní s primátorom Rimavskej Soboty Jozefom Šimkom

Nemecká elektrotechnická firma Winkelmann vyrábajúca tepelné čerpadlá mieri do nového priemyselného parku v Rimavskej Sobote. Informuje o tom na sociálnej sieti predseda parlamentu Boris Kollár priamo z Rimavskej Soboty z rokovania s primátorom Jozefom Šimkom.

Prvé miesto v nezamestnanosti

Mesto Rimavská Sobota sa už dlhodobo drží na prvom mieste v rebríčku nezamestnanosti, preto sa tomuto regiónu podľa predsedu parlamentu rozhodli pomôcť.

„Táto firma dokonca vďaka našej pomoci rozhodla uprednostniť Slovensko pred ostatnými krajinami, s ktorými rokovala, ako je Poľsko, Maďarsko a Srbsko.“

Ako po podpise memoranda o porozumení medzi Slovenskou republikou a spoločnosťou Winkelmann v Rimavskej Sobote uviedol poverený predseda vlády Eduard Heger, nový plánovaný závod divízie Building+Industrie prinesie do regiónu 450 priamych pracovných miest a na tieto bude nadväzovať približne 1 000 nepriamych pracovných miest.

Výroba nádrží

Ide o investíciu 110 mil. eur, pričom výroba by tu mala začať v roku 2025. Pôjde o výrobu nádrží pre čerpadlá a tepelné ohrievače.

„Vláda prispeje investičnou pomocou 41 mil. eur, pomôže aj pri nábore a rekvalifikácii pracovnej sily,“ uviedol poverený premiér s tým, že pomáha aj výstavbou priemyselného parku.

Priemyselný park Rimavská Sobota získal osvedčenie a Sulík má na udičke investora, len sa vraj ešte trochu "trepe"


„Rokovania začali od decembra a dnes už máme výsledok,“ doplnil poverený minister hospodárstva Karel Hirman.


„Zásadné je i to, že ide o jeden z prioritných sektorov, vďaka tejto výrobe sa opäť priblížime k napĺňaniu našich klimatických cieľov, keďže ide o sektor výrazne prispievajúci k dekarbonizácii a má veľký potenciál ďalšieho rastu!“ doplnil minister.

Skupina Winkelmann Group pôsobí v oblasti spracovania kovov a tvarovania plechov pre rôzne priemyselné využitia. Spoločnosť bola založená v roku 1898 ako rodinný podnik, dnes má výrobné závody v Nemecku, Poľsku, Turecku, Číne, USA a Mexiku. Jej aktivity sa sústredia v troch divíziách – Automotive, Building & Industry a Flowforming. Do portfólia produktov patria napríklad i palivové systémy, hydraulické separátory, systémy na úpravu vody, komponenty do prevodoviek a podvozkov, hnacie hriadele pre prúdové motory a helikoptéry. Winkelmann Group celosvetovo zamestnáva približne 4 000 pracovníkov.

Nový priemyselný park v Rimavskej Sobote odsúhlasil kabinet ešte v januári 2021. V júli minulého roka vláda rozhodla, že priemyselný park získal osvedčenie o významnej investícii. Technická infraštruktúra pre nový priemyselný park v Rimavskej Sobote bude podľa spracovaného rozpočtu stáť takmer 12 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty.


Štát hľadá firmu, ktorá vypracuje projektovú dokumentáciu pre priemyselný park v Rimavskej Sobote


Vyplýva to zo zámeru predloženého v októbri 2022 štátnou spoločnosťou MH Invest, s.r.o. na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Celkové územie priemyselného parku je rozdelené na štyri etapy, ktoré majú plochu spolu 84,7 hektára a nachádzajú sa okolo budúcej trasy rýchlostnej cesty R2. Výstavba by sa mala začať v tomto roku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie