• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Nedôvera Slovákov je voči všetkých ministrom Hegerovej vlády

Nedôvera Slovákov je voči všetkých ministrom Hegerovej vlády

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza v nedeľnej diskusnej relácii Na telo.

16.4.2023 (SITA.sk) - Všetci členovia vlády povereného premiéra Eduarda Hegera sú pre občanov viac nedôveryhodní ako dôveryhodní. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza v nedeľnej diskusnej relácii Na telo.

Osobné rozhovory

Agentúra prieskum robila v dňoch 14. až 22. marca formou osobných rozhovorov na vzorke 1 018 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Respondenti odpovedali na otázku: „Do akej miery dôverujete alebo nedôverujete nasledujúcim členom poverenej vlády?"

Na čele je ministerka investícií

Najvyššou nedôverou podľa prieskumu oplýva ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, ktorej nedôveruje 82 percent respondentov a dôveruje 15 percent.

V rebríčku nedôvery nasleduje minister vnútra Roman Mikulec, ktorému nedôveruje 78 percent respondentov a dôveruje 17 percent.


Predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi podľa prieskumu nedôveruje 77 percent opýtaných a dôveruje mu 22 percent. Rovnakú mieru nedôvery má minister obrany Jaroslav Naď, ktorému dôveruje 20 percent opýtaných.

Nasledujú Budaj s Káčerom

V rámci rebríčka nedôvery nasleduje minister životného prostredia Ján Budaj (nedôvera 75 percent, dôvera 21 percent) a minister zahraničia Rastislav Káčer (nedôvera 67 percent, dôvera 20 nedôvera).

Ministrovi práce Milanovi Krajniakovi nedôveruje 66 percent a dôveruje 30 percent opýtaných, čo je najviac spomedzi všetkých členov vlády.


Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan má nedôveru na úrovni 65 percent, pričom mu dôveruje 17 percent respondentov.


Nasledujú ministerka kultúry Natália Milanová (64/18), minister dopravy Andrej Doležal (63/23), minister hospodárstva Karel Hirman (62/20) a minister spravodlivosti Viliam Karas (61/17).

Šéf rezortu školstva Ján Horecký a podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý majú nedôveru zhodne na úrovni 60 percent. Prvému menovanému dôveruje 19 percent respondentov a druhému 13 percent.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie