• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Návrh Sulíka môže podľa politológa vyriešiť situáciu v koalícii

Návrh Sulíka môže podľa politológa vyriešiť situáciu v koalícii

Richard Sulík vyzval premiéra Igora Matoviča na odchod z vlády, je pre to aj sám ochotný ponúknuť svoju funkciu.

15.3.2021 (Webnoviny.sk) - Návrh ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka na jeho a premiérov odchod z funkcií môže vyriešiť krízu v koalícii. 

Pre agentúru SITA to povedal politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov.

Sulík v pondelok vyzval premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) na odchod z funkcie s tým, že aj sám je ochotný ponúknuť svoju pozíciu. Podľa Mesežnikova je to najvážnejší okamih činnosti koalície, keďže doteraz SaS takto priamo požiadavku na odchod predsedu vlády neformulovala.

„Je to návrh na riešenie situácie v koalícii, ktorý má niekoľko možností na pokračovanie. Napríklad, že súčasťou vlády ostanú všetky štyri politické strany len v inom personálnom zložení, alebo sa zmení stranícke zloženie vlády,“ vysvetlil politológ.

Na otázku, či je reálnejšie to, že sa premiér vzdá svojej funkcie, alebo to, že SaS odíde z vlády, nevedel odpovedať. „Je to veľmi ťažká otázka. Čo však môžeme predpovedať je, že nie je predvídateľné správanie Igora Matoviča, ktorý s danou ponukou môže za istých okolností súhlasiť, alebo ju odmietne,“ ozrejmil politológ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie