• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Narastanie dlhu Slovenska je podľa Ódora neúnosné. Ak neurobíme nič, je problém, tvrdí

Narastanie dlhu Slovenska je podľa Ódora neúnosné. Ak neurobíme nič, je problém, tvrdí

„Vláda si vyskladá rozpočet, ktorý je pre ňu prijateľný a reflektuje politické priority,“ povedal Ódor.

17.5.2023 (SITA.sk) - Súčasná úradnícka vláda zatiaľ stále ešte nespresnila konkrétne kroky, ako zostaví rozpočet a akou cestou bude konsolidovať verejné financie.

Plány na výdavky a príjmy

Nie je jasné, že to bude cesta vyšších daní. Predseda vlády Ľudovít Ódor v rámci stredajšej návštevy na ministerstve financií len skonštatoval, že musia urobiť plán tak na strane príjmov, ako aj na strane výdavkov.

Podľa jeho slov urobia všetko preto, aby bol priestor pre novú vládu, ktorá vzíde zo septembrových volieb, aby si vybrala z opatrení, ktoré preferuje. „Vláda si vyskladá rozpočet, ktorý je pre ňu prijateľný a reflektuje politické priority,“ povedal Ódor.

Je neúnosné, aby dlh narastal

V tomto roku sa očakáva 6-percentný deficit verejných financií. Podľa Ódora to je síce vysoké číslo a v rámci európskeho porovnania sme niekde na chvoste.

No nie je podľa neho ani tak problém mať 6-percentný deficit v jednom roku, ale je neúnosné, aby dlh ďalej narastal. Zároveň sa zapnú európske pravidlá a tak či tak s tým treba niečo urobiť.

„Navyše nás čaká aj starnutie populácie, čo každý rok pridáva k deficitu. Ak neurobíme nič, je problém,“ dodal Ódor.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie