• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

NAKA v prípade vraždy Daniela Tupého zadržala osem ľudí, podľa Hamrana boli na 110 percent na Tyršovom nábreží (video)

NAKA v prípade vraždy Daniela Tupého zadržala osem ľudí, podľa Hamrana boli na 110 percent na Tyršovom nábreží (video)

Študenta Filozofickej fakulty Univerzity Komenského Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží v Bratislave.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala vo veci vraždy Daniela Tupého z roku 2005 osem osôb. Aktuálne prebiehajú v rámci akcie Karma úkony v Bratislavskom a Trnavskom kraji.

Polícia o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že v súčasnosti nemôže poskytnúť bližšie informácie.

Podľa informácií portálu Aktuality.sk pochádza osem zadržaných z prostredia neonacistickej scény a nie sú medzi nimi piťovci. Jeden zo zadržaných je údajne synom bývalého policajta, pričom v čase vraždy a vyšetrovania bol jeho otec ešte stále policajtom.

Patrili medzi futbalových guligánov

Údajne by malo ísť o skupinu neonacistov, ktorá sa v roku 2008 pobila na futbale. Vtedajší generálny prokurátor Dobroslav Trnka niekoľko z nich menoval a dodal, že túto skupinu vyšetrovali aj v súvislosti s vraždou Daniela Tupého. Novšie zistenia portálu Aktuality.sk hovoria o tom, že by malo ísť o rovnakých ľudí, ktorí boli podozriví v počiatkoch vyšetrovania.


Ako uviedol portál, o tejto skupine mužov už v minulosti písal aj antifašistický webový portál, v ktorého texte sa spomína napríklad M. T., ktorý bol v minulosti vyšetrovaný pre napadnutie. Muž zo skupiny M. M. ako model pózoval v mikine neonacistickej značky Eighty Eight práve na Tyršovom nábreží, pričom neďaleko je súčasne aj miesto, kde bol zavraždený Daniel Tupý.

Medzi chuligánmi bol podľa článku aj Ľ. M., ktorý organizoval fanúšikovské bitky a bol vyšetrovaný pre ublíženie na zdraví. Ako uviedli Aktuality.sk, jeho brat M. M. podľa webu ťažil zo „slávy“ svojho brata. Prevádzkoval obchod s neonacistickým oblečením a predmetmi. Bratia M. N. a R. N. patrili ku skupine Ultras Slovan Pressburg a orientovali sa na vymáhanie pohľadávok. Ďalší traja muži zadržaní v súvislosti s vraždou Tupého sú R. R., M. B. a J. Z.

Obvinený ešte nie je nikto


Policajný prezident Štefan Hamran v utorok pre Rádio Expres uviedol, že jedna osoba je vo väzení právoplatne odsúdená za pokus vraždy v inom prípade. Zadržaní sa podľa jeho slov v čase vraždy Daniela Tupého na 110 percent nachádzali na Tyršovom nábreží.

Podľa jeho slov zatiaľ nie je v prípade Tupého nikto obvinený, no prebiehajú zaisťovacie akcie. Posun v prípade nastal na prelome roku 2021 a 2022, pričom viac ako ročné vyšetrovanie vyústilo do dnešnej akcie.


Študenta Filozofickej fakulty Univerzity Komenského Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží v Bratislave. Osemčlennú skupinku vtedy napadlo zozadu asi 15 ľudí. Tupý zomrel na následky viacerých bodných zranení.

8 zadržaných osôb v kauze vraždy Daniela Tupého bolo podľa policajného prezidenta na mieste činu


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie