• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi Šutajovi Eštokovi a dvom poslancom parlamentu

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi Šutajovi Eštokovi a dvom poslancom parlamentu

Obvinená osoba mala týmto trom politikom zaslať výhražnú správu prostredníctvom sociálnej siete.

18.5.2024 (SITA.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila človeka, ktorý sa mal vyhrážať ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD), aj dvom poslancom parlamentu. Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová, obvinená osoba mala týmto trom politikom zaslať výhražnú správu prostredníctvom sociálnej siete.

Trestný čin nebezpečného vyhrážania

Doplnila, že vyšetrovať NAKA osobu obvinil z trestného činu nebezpečného vyhrážania, ktorého sa mala dopustiť v troch skutkoch. NAKA prípad vyšetruje, na obvinenú osobu bol spracovaný podnet na vzatie do väzby.

„Dozor vykonávajúci prokurátor sa s podnetom stotožnil a o jeho návrhu bude rozhodovať príslušný súd," uviedla Bárdyová. Dodala, že v prípade dokázania viny hrozí tejto osobe šesť mesiacov až tri roky za mrežami.

Analyzujú nenávistné príspevky

„Ako sme už verejnosť informovali, dôkladne vyhodnocujeme podozrivé príspevky, ktoré nám boli oznámené alebo ktoré sme odhalili v rámci posilneného výkonu. Všetky analyzujú špecializované operatívne oddelenia Policajného zboru a podľa povahy ich odovzdávajú policajným útvarom, ktoré vedú vyšetrovanie," priblížila hovorkyňa policajného prezídia.

Dodala, že naďalej analyzujú nenávistné príspevky, či príspevky schvaľujúce trestnú činnosť, kde by mohlo ísť o trestný čin nebezpečného vyhrážania, alebo schvaľovania trestného činu, ale aj iné. „Vo všetkých prípadoch budeme konať bez výnimky," uzavrela Bárdyová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie