• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Najprv hrozilo prepúšťanie, teraz hľadajú ľudí. Vojna na Ukrajine zmenila situáciu v slovenských zbrojovkách

Najprv hrozilo prepúšťanie, teraz hľadajú ľudí. Vojna na Ukrajine zmenila situáciu v slovenských zbrojovkách

Zbrojárska spoločnosť plánuje vylepšovať technológie na výrobu striel.

Ruská invázia na Ukrajine zmenila situáciu v celej Európe. Kým pred pár rokmi hrozilo v zbrojovke na Slovensku prepúšťanie zamestnancov, v súčasnosti je po ich tovaroch dopyt a potrebujú nových ľudí. Informáciu priniesla TV Joj na svojej stránke Noviny.sk.

Zásoby neboli dostatočné

Spoločnosť vyrábajúca delostreleckú muníciu do húfnic už od začiatku konfliktu na Ukrajine musela zdvojnásobiť svoju výrobu, prijať nových zamestnancov a stále zvyšuje svoje kapacity.

„V súčasnej dobe nie sú naplnené potreby ukrajinských ozbrojených síl ani Európy, ktoré si uvedomili v súvislosti s konfliktom na Ukrajine, že zásoby neboli dostatočné a degradovali vplyvom tzv. mierovej dividendy,“ ozrejmil vojenský analytik Vladimír Bednár.

Väčšina ide na ukrajinský trh

Nakoľko krajiny neboli ohrozené vojnou, tak znižovali výdavky na obranu. Dopyt po zbraniach narástol až v súčasnosti a tento trend by mal pokračovať i naďalej.


„Väčšina súčasnej produkcie delostreleckých granátov, ktoré pochádzajú zo slovenských muničných tovární smerujú na ukrajinský trh,“ uviedol Bednár.


Obyvatelia sú na jednej strane radi, že pribudne viac pracovných miest, na druhej strane majú však výhrady. „Bol by som rád, keby sme našli iné pracovné miesta, kde by sme nemuseli vyrábať toľko nábojov,“ povedal jeden z miestnych obyvateľov.


Ďalší sa vyjadril, že „tam treba mierové jednanie, nie vyzbrojovať“.

Vylepšené technológie i zázemie


Zbrojárska spoločnosť MSM GROUP, ktorá zastrešuje viaceré pobočky na Slovensku, plánuje vylepšovať nielen technológie na výrobu striel, ale tiež zázemie pre svojich zamestnancov.


„Postupne renovujeme šatne, sociálne zariadenia, jedálne a modernizujeme vybavenie pracovísk. Napríklad v Snine plánujeme moderné pracoviská s robotickými ramenami a modernými CNC centrami,“ opísal Michal Furik, manažér marketingu a komunikácie MSM GROUP.


Ďalej uviedol, že firma plánuje vyrobiť až 100-tisíc striel do húfnic ročne a plánujú investovať milióny eur do svojich slovenských prevádzok. „Celkovo plánujeme do našich prevádzok v Dubnici nad Váhom, Snine a Novákoch investovať takmer 50 miliónov eur. Tieto investície prinesú v najbližšom období viac ako 100 pracovných miest,“ dodal na záver Michal Furik.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie