• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Na Ukrajine chcú zaviesť americký sviatok Deň vďakyvzdania, slávil by sa však v iný dátum

Na Ukrajine chcú zaviesť americký sviatok Deň vďakyvzdania, slávil by sa však v iný dátum

Návrh v pondelok predložil do parlamentu poslanec strany Sluha ľudu Georgij Mazurašu.

8.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský parlament zaregistroval návrh zákona o ustanovení nového štátneho sviatku - Dňa vďakyvzdania, ktorý by zároveň mal byť dňom voľna.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, nový sviatok navrhujú oslavovať 22. októbra, keď svet oslavuje Deň zmeny k lepšiemu.

Dátum má logické opodstatnenie

Návrh v pondelok predložil do parlamentu poslanec strany Sluha ľudu Georgij Mazurašu, ktorý už skôr navrhoval zmeniť text ukrajinskej hymny na „pozitívnejší“.

„Stanovenie dátumu osláv Dňa vďakyvzdania má logické opodstatnenie. V prvom rade ide o pozdvihnutie vďaky na národnú úroveň, ako sa to robí v niektorých vysoko rozvinutých krajinách, keď bude mať každý človek oficiálnu príležitosť vyjadriť vďaku všetkým, ktorým chce,“ vysvetľuje návrh zákona.

Vďačnosť

Účelom návrhu zákona je sformovať v ukrajinskej spoločnosti a upevniť na národnej úrovni takú dôležitú pozitívnu črtu, akou je vďačnosť, a teda aj tradíciu vyjadrovania vďačnosti všetkým, ktorí si to zaslúžia, dodáva ďalej dôvodová správa, ktorá zdôrazňuje, že táto myšlienka nevyžaduje vyčlenenie dodatočných finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu.

„Vďakyvzdanie“ vo svete zviditeľnili predovšetkým Spojené štáty, kde sa tradične oslavuje posledný novembrový štvrtok.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie