• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Na Spiši obnovujú mosty postavené v 50. až 80. rokoch minulého storočia, vodiči musia rátať so zdržaním

Na Spiši obnovujú mosty postavené v 50. až 80. rokoch minulého storočia, vodiči musia rátať so zdržaním

Košický kraj začal s opravami mostov.

Rekonštrukciou piatich mostov na Spiši pokračuje rozsiahla obnova cesty druhej triedy II/547. Investícia predstavuje viac ako 1,7 milióna eur, Košický samosprávny kraj práce financuje z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Druhá etapa projektu

Všetky z týchto mostov boli podľa predsedu kraja Rastislava Trnku postavené v 50. až 80. rokoch minulého storočia, pričom najstarší z nich v obci Kolinovce (okr. Spišská Nová Ves) je z roku 1945.

Rekonštrukcia mostov od hraníc okresu Košice-okolie po Spišské Vlachy na hlavnej dopravnej tepne predstavuje druhú etapu projektu. Ide o most cez Kojšovský potok vo Veľkom Folkmari, most cez Záhorský potok pred Štefanskou Hutou, spomínaný most cez potok Studenec v Kolinovciach a dva mosty pred Spišskými Vlachmi – cez potok Oľšavec a cez Slatvinský potok.

Pribudne aj nová vozovka

Práce na mostoch zahŕňajú odstránenie mostných zvrškov, ako aj zvodidiel a vozovky až po povrch dosky, ktoré tvoria nosnú konštrukciu.

„Vybudovaná bude nová spriahajúca doska, nový mostný zvršok aj nová vozovka. Dno miestnych potokov vyčistia a vytvoria aj kamenné sklzy na odvod vody,“ informoval hovorca kraja Michal Hudák. Mosty podľa jeho slov demolovať nebudú, v rámci rekonštrukcie zosilnia nosné konštrukcie.


Cestári pracujú vždy po poloviciach, vďaka čomu budú úseky podľa hovorcu počas rekonštrukcie prejazdné. Vodiči však musia počítať s dočasnými dopravnými obmedzeniami. Doprava v úsekoch je riadená svetelnou signalizáciou s nastavenými časovými intervalmi prejazdu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie