• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Na Slovensku úradujú energetickí podvodníci, na odberateľov vyvíjajú cenový aj časový nátlak

Na Slovensku úradujú energetickí podvodníci, na odberateľov vyvíjajú cenový aj časový nátlak

Ak by im aj podvodné skupiny ponúkali služby, ktoré má VSD vo svojom portfóliu, varovným signálom je podľa východoslovenských energetikov vždy podmieňovanie služby okamžitou úhradou v hotovosti.

Na východnom Slovensku úradujú energetickí podvodníci. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Východoslovenskej distribučnej (VSD) Andrea Forbergerová, neznáme osoby majú osobne navštevovať domácnosti a nahovárať ich na objednanie a okamžité zaplatenie revíznej správy.

Zákazníkov majú navádzať na okamžitú hotovostnú úhradu pod zámienkou výhodnej ceny, ktorá sa má v budúcnosti rapídne zvýšiť.

VSD zachytila „akciovú“ cenu podvodníkov na úrovni 200 eur, pričom táto sa má vyšplhať onedlho na takmer 350 eur.

Domáca elektroinštalácia

Východoslovenská distribučná, ktorá pôsobí na východnom Slovensku a časti Banskobystrického kraja, sa dištancuje od takéhoto konania a dnes, ani v minulosti, dokonca ani neposkytuje revíznu správu pre domovú elektroinštaláciu.

„VSD niekoľkokrát a pri rôznych príležitostiach zdôraznila, že domáca elektroinštalácia je výhradne v rukách ich majiteľov, za majetkovým rozhraním distribútora. Je pravdou, že odberatelia si môžu od VSD objednať rôzne odborné služby, avšak netýkajú sa domovej elektroinštalácie,“ uviedla Forbergerová.

Podnety treba hlásiť

Ak by im aj podvodné skupiny ponúkali služby, ktoré má VSD vo svojom portfóliu, varovným signálom je podľa východoslovenských energetikov vždy podmieňovanie služby okamžitou úhradou v hotovosti. VSD totiž nikdy nežiada úhradu v hotovosti. Podvodníci na odberateľov taktiež vyvíjajú cenový či časový nátlak.

„Odporúčame, a nielen pri energo-podvodníkoch, požadovať od neznámych osôb preukaz zamestnanca alebo povereného spolupracujúceho partnera. V prípade podozrenia, že sa niekto neoprávnene predstavuje v mene VSD, alebo ľudovo ‚elektrární‘, tento podnet hneď ohlásiť na info@vsdas.sk,“ zdôraznila Forbergerová.


VSD aj pre zabránenie takémuto nekalému konaniu zriadila svoj eShop www.vsdeshop.sk, kde si zákazníci môžu preklikať a zvážiť ponúkané služby, takisto ich bezhotovostne priamo uhradiť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie