• Dnes je: Streda 26. januára 2022 meniny má Tamara

Na pápežskej medaile k návšteve Slovenska je Sedembolestná Panna Mária aj dvojkríž

Na pápežskej medaile k návšteve Slovenska je Sedembolestná Panna Mária aj dvojkríž

Pamätné medaily slúžia ako dar Svätého Otca pre vybrané osoby, s ktorými sa stretne.

13.9.2021 (Webnoviny.sk) - Medzi tradičné symbolické predmety spojené s apoštolskými cestami pápežov patrí i pamätná medaila.

Slúži ako dar Svätého Otca pre vybrané osoby, s ktorými sa stretne i ako pamiatka pre históriu. V tlačovej správe to uviedla Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Autorkou pamätnej medaily pastoračnej návštevy pápeža Františka v dňoch 12. - 15. septembra 2021 na Slovensku je talianska umelkyňa Daniela Longová, z dielne ktorej pochádzajú i medaily jeho predchádzajúcich apoštolských ciest, ako aj niektorých ciest Benedikta XVI.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Pamätná medaila návštevy Svätého Otca na Slovensku má na svojej rubovej strane erb pápeža Františka a po obvode kruhu latinský nápis „FRANCISCVS P.M.“. Na čelnej strane je v strede zobrazená patrónka Slovenska, Sedembolestná Panna Mária.

Za jej postavou sa na vzorkovanom pozadí vyníma symbol Slovenska – cyrilometodský dvojramenný kríž. Na obvode je latinský názov cesty (VISIT SLOVAKIAM), dátum (XII-XV SEPTEMBRIS) a rok (MMXXI). Medaila má priemer 50 mm a je vyrobená z pozláteného bronzu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie