• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Na ostrove Eubója havarovalo hasičské lietadlo, pomáhalo bojovať s lesnými požiarmi

Na ostrove Eubója havarovalo hasičské lietadlo, pomáhalo bojovať s lesnými požiarmi

Haváriu lietadla zachytilo vysielanie štátnej televízie.

25.7.2023 (SITA.sk) - Na gréckom ostrove Eubója v utorok havarovalo hasičské lietadlo, ktoré pomáhalo krajine bojovať s rozsiahlymi lesnými požiarmi. Haváriu lietadla zachytilo vysielanie štátnej televízie, ktoré ukázalo ako nízko letiaci stroj mizne v kaňone a neskôr odtiaľ vychádza oheň. O posádke lietadla zatiaľ nie sú žiadne informácie.

Lesné požiare v Grécku nekontrolovateľne vyčíňajú už niekoľko dní, pričom situáciu zhoršuje už tretia vlna horúčav, ktoré v častiach krajiny v utorok presiahli 40 stupňov Celzia. Úrady vyhlásili ďalšie evakuácie na ostrovoch Korfu a Eubója. Požiar na Rodose naďalej postupuje vo vnútrozemí.

„Už dvanásty deň v extrémnych podmienkach horúčav a silného vetra bojujeme nonstop na desiatkach frontov lesných požiarov... Grécka hasičská služba bojovala s viac ako 500 požiarmi - viac ako 50 za deň,“ vyjadril sa minister pre klimatickú krízu a civilnú ochranu Vassilis Kikilias.

Pomoc Grécku s hasením poskytli Turecko, Izrael, Egypt či Európska únia, ktorá vyslala 500 hasičov, 100 vozidiel a sedem lietadiel z 10 členských štátov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie