• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Na lodi so stovkami migrantov, ktorá sa potopila pri Grécku, bolo približne 350 Pakistancov

Na lodi so stovkami migrantov, ktorá sa potopila pri Grécku, bolo približne 350 Pakistancov

Pakistanské úrady v súčasnosti zbierajú vzorky DNA od ľudí, ktorí tvrdia, že ich príbuzní boli na lodi, aby pomohli pri identifikácii tiel.

23.6.2023 (SITA.sk) - Na palube preplnenej rybárskej lode s migrantmi, ktorá sa minulý týždeň potopila pri Grécku, bolo odhadom 350 Pakistancov.

V parlamente to povedal pakistanský minister vnútra Rana Sanaulláh Chán s tým, že sa obávajú, že mnohí nezvestní sú po smrti.

Zachránili len 104 ľudí

V čase nešťastia, 14. júna, bolo na lodi odhadom 700 ľudí, hoci presný počet nie je potvrdený. Zachránili len 104 ľudí, z toho 12 Pakistancov. Dosiaľ potvrdili len 82 úmrtí.

„Vládu dosiaľ kontaktovalo 281 rodín s tým, že ich synovia a blízki by mohli byť medzi tými na lodi,“ povedal minister zákonodarcom.

Zaplatili tisíce dolárov

Vláda tiež spustila záťah na obchodníkov s ľuďmi, ktorí sprostredkovali cestu pre Pakistancov na lodi. Úrady tvrdia, že im obete za cestu zaplatili päť až osem tisíc dolárov. Polícia dosiaľ v súvislosti s nehodou lode zatkla 17 podozrivých prevádzačov.

V Grécku sú pre nešťastie na mori vo vyšetrovacej väzbe deviati Egypťania. Tí čelia obvineniam z účasti v zločineckej skupine, neúmyselného zabitia a havárie lode.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie