• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Na dôchodky išli miliardy eur, najviac dala Sociálna poisťovňa na vyplácanie starobných penzií

Na dôchodky išli miliardy eur, najviac dala Sociálna poisťovňa na vyplácanie starobných penzií

Vdovecké penzie si za január až jún tohto roka z rozpočtu poisťovne vyžiadali 49 miliónov eur a sirotské dôchodky 23,8 milióna eur.

Sociálna poisťovňa za prvých šesť mesiacov tohto roka na vyplácanie dôchodkov vynaložila takmer päť miliárd eur. V porovnaní s januárom až júnom minulého roka išlo o nárast o 902 miliónov eur. Vyplýva to zo štatistík Sociálnej poisťovne.

Najviac išlo na starobné penzie

Najväčšia suma v prvom polroku tohto roka smerovala na vyplácanie starobných penzií, a to 3,75 miliardy eur. Medziročne išlo o nárast o 504 miliónov eur.

Výdavky na vyplácanie rodičovských dôchodkov dosiahli 270 miliónov eur. Na invalidné penzie poisťovňa v prvom polroku tohto roka vynaložila 462,7 milióna eur. V porovnaní s januárom až júnom minulého roka išlo o nárast o 54 miliónov eur.

Predčasné starobné dôchodky

Stovky miliónov eur poisťovňa dáva aj na vdovské dôchodky. V prvom polroku tohto roka to bolo 374,5 milióna eur, o 48 miliónov eur viac ako v rovnakom období vlaňajška. Predčasné starobné penzie stoja Sociálnu poisťovňu oveľa menej.

Kým za prvý polrok minulého roka to bolo 45,5 milióna eur, za prvý polrok tohto roka táto suma dosiahla 61,4 milióna eur. Vdovecké penzie si za január až jún tohto roka z rozpočtu poisťovne vyžiadali 49 miliónov eur a sirotské dôchodky 23,8 milióna eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie