• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Na cestách Košického kraja vyhasli dva ľudské životy, v tuneli Stratená sa motorkár zrazil s dodávkou

Na cestách Košického kraja vyhasli dva ľudské životy, v tuneli Stratená sa motorkár zrazil s dodávkou

Polícia v tejto súvislosti apeluje na vodičov, aby dodržiavali dopravné predpisy, zbytočne neriskovali, dávali na seba a ostatných pozor a boli ohľaduplní.

4.8.2023 (SITA.sk) - Dva ľudské životy si vyžiadali dve dopravné nehody, ktoré sa stali dnes popoludní v dvoch okresoch Košického kraja.

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, v okrese Košice okolie medzi obcami Malá Ida a Šemša vodič vozidla značky Renault zišiel z doposiaľ nezistených príčin z cesty. Utrpel pri tom zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol.

V okrese Rožňava, v tuneli Stratená sa zas zrazilo auto Ford Tranzit s motocyklom. „Vodič motocykla, žiaľ, zraneniam na mieste podľahol. Polícia v týchto chvíľach miesta udalosti dôkladne dokumentuje a vykonáva prvotné, neodkladné úkony," povedala Mésarová s tým, že tunel Stratená je z dôvodu dokumentovania miesta udalosti uzatvorený a je potrebné využiť alternatívne trasy.

„Úsek cesty je už plne prejazdný v okrese Košice okolie, bez obmedzení," doplnila.

„Chráňte si to najcennejšie, čo máte, svoje zdravie a životy!," zdôraznila polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie