• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Most na R2 pri Mýtnej už môžu využívať motoristi, úsek pomôže najmä kamiónovej doprave

Most na R2 pri Mýtnej už môžu využívať motoristi, úsek pomôže najmä kamiónovej doprave

Priemerne za deň prejde úsekom R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce viac ako 9-tisíc motorových vozidiel, z toho približne 70 % sú osobné autá a 30 % nákladné.

Motoristi v Novohrade už môžu využívať most pri križovatke Mýtna na úseku rýchlostnej ceste R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce. Most, ktorý vykazoval známky sadania, je už sprejazdnený.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) to potvrdila s tým, že počas záručnej lehoty budú most naďalej geodeticky monitorovať zo siete pozorovacích bodov.

„V prvom roku sa bude most sledovať raz za kvartál, v ďalšom období dvakrát ročne a neskôr raz ročne,“ oznámili na sociálnej sieti diaľničiari. Úsek R2 v dĺžke 13,5 kilometra v okrese Lučenec sprevádzkovali vlani v decembri s výnimkou mosta.

Odbremenenie od kamiónovej dopravy

Sprevádzkovanie spomínaného úseku R2 takmer úplne odbremenilo okolité obce od kamiónovej dopravy. Namiesto paralelnej cesty prvej triedy I/16 ho využíva 93 % všetkej nákladnej dopravy.

„Zvyšnú časť tvorí lokálna obslužnosť obcí autobusovou dopravou a dodávkami tovaru. Ukázala to analýza dát z mýtneho systému,“ informovala NDS.

Benefity ekonomického charakteru

Kamionisti si tak vyberajú pre nich výhodnejšiu cestu R2. Priemerne za deň prejde úsekom R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce viac ako 9-tisíc motorových vozidiel, z toho približne 70 % sú osobné autá a 30 % nákladné.

„Očakávania, že úsek rýchlostnej cesty od Mýtnej po Lovinobaňu pomôže predovšetkým kamiónovej doprave, boli správne – benefity sú hlavne ekonomického charakteru. Kamióny môžu jazdiť oproti podmienkam na terajšej ceste I. triedy plynulou rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu, čo sa odráža na zrýchlení dopravy a znížení spotreby pohonných látok,“ priblížila NDS.

Analýza nákladov a výnosov naznačila teoretickú úsporu iba zo zrýchlenia prepravovaných tovarov počas 25-ročného obdobia investície dvoch nadväzujúcich úsekov R2 Kriváň – Mýtna a R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce na úrovni 12 miliónov eur. Po dobudovaní vyše deväťkilometrového úseku R2 Kriváň – Mýtna pravdepodobne v roku 2025 ušetria motoristi na tomto viac ako dvadsaťkilometrovom ťahu približne osem minút.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 29. september 2023

horoskopy na dnes piatok 29 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 29. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Iste otázky zostávajú naďalej nevyriešené. Dobre urobíte, ak dnes navrhnete stretnutie, na ktorom by ste veci podrobnejšie dohodli. Telefonicky sa všetko vybaviť nedá.

Býk 21.4. - 21.5.

Dávajte si pozor na nepremyslené slová ale predovšetkým na činy. V zamestnaní sa nemiešajte do vecí, ktoré sa vás priamo netýkajú.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Potrápia vás klebety na pracovisku. Niekto vás požiada o pomoc alebo radu. Bude to pre vás vhodná príležitosť na lepšie spoznanie ľudí, s ktorými žijete.

Rak 22.6. - 22.7.

Máte pred sebou rušný deň. Postarajú sa o to osoby opačného pohlavia. Klebetami vám dokážu znepríjemniť najmä poobedie. Pri rodinnom krbe už bude príjemne.Všetky Horoskopy pre Piatok 29. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie