• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Moskva pravdepodobne sledovala všetky odozvy na falošné správy o Putinovej smrti

Moskva pravdepodobne sledovala všetky odozvy na falošné správy o Putinovej smrti

Niektoré anonymné ruské telegramové kanály informovali, že Putin zomrel večer 26.

4.11.2023 (SITA.sk) - Rusi, ktorí na sociálnych sieťach komentovali falošné správy o smrti ruského vodcu Vladimira Putina, budú zrejme čeliť trestom.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, naznačil to predstaviteľ ukrajinského obranného spravodajstva Andrij Jusov.

„Musíme pochopiť, že toto je ruský príbeh, ruská kampaň... Samozrejme, tajné služby fotili, doslova screenshotovali, všetky reakcie verejnosti - komentáre, lajky... A čoskoro si zrejme niekto príde pre tých, ktorí dali smajlíka pod správy o Putinovej smrti,“ vraví Jusov.

Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov tvrdí, že ruské falošné správy o „Putinovej smrti“ boli súčasťou príprav na jeho prezidentskú kampaň. Zdôraznil, že ruský vodca skôr či neskôr zomrie, ale Putinova smrť nestačí na to, aby v Rusku nastala zmena.

Putin podpísal zákon o anulovaní ratifikácie globálneho zákazu jadrových skúšok

Ruský vodca Vladimir Putin vo štvrtok podpísal zákon, ktorým sa ruší ruská ratifikácia globálneho zákazu jadrových skúšok.

Putin povedal, že anulovanie ratifikácie Zmluvy o všeobecnom zákaze jadrových skúšok (CTBT) bude „odzrkadľovať“ postoj, ktorý zaujali USA, keďže zmluvu o úplnom zákaze jadrových skúšok podpísali, ale neratifikovali.

Existujú obavy, že Rusko môže obnoviť jadrové testy, aby sa pokúsilo odradiť Západ od ďalšieho poskytovania vojenskej podpory Ukrajine. Mnohí ruskí stúpenci konfrontácie so Západom sa vyslovujú za obnovenie jadrových testov.

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov minulý mesiac povedal, že Moskva bude naďalej rešpektovať zákaz a jadrové testy obnoví len vtedy, ak tak urobí Washington.

Až 70 percent Rusov by podporilo Putinovo rozhodnutie ukončiť vojnu na Ukrajine

Približne 70 % opýtaných Rusov je pripravených podporiť svojho vodcu Vladimira Putina, ak sa rozhodne ukončiť vojnu proti Ukrajine.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, vyplýva to z prieskumu Centra Levada medzi ruským obyvateľstvom, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19. až 25. októbra.


Uvedený prieskum ukázal, že 70 % respondentov by podporilo Putinovo rozhodnutie, ak by sa rozhodol ukončiť vojnu na Ukrajine. Ak by sa však Putin rozhodol ukončiť vojnu s tým, že okupované územia sa vrátia Ukrajine, jeho kroky by podporilo len 34 % Rusov.


Zároveň si 55 % opýtaných občanov Ruska myslí, že je potrebné zastaviť vojnu a začať mierové rokovania, zatiaľ čo 38 % podporuje pokračovanie bojov.

Do prieskumu sa zapojilo 1 607 Rusov v 137 sídlach Ruska. Prieskum sa uskutočnil metódou osobného rozhovoru. Štatistická chyba nepresahuje 3,4 %.

Väčšina Ukrajincov je presvedčená, že voľby sa majú konať až po skončení vojny

Väčšina Ukrajincov sa domnieva, že parlamentné voľby v krajine by sa mali konať po skončení vojny a teraz na to nie je vhodný čas. Ako informuje web Ukrajinská pravda, vyplýva to z prieskumu Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS).

„Výsledky prieskumu KIIS z októbra tohto roka ukazujú, že 81 percent respondentov je presvedčených, že voľby by sa mali konať po vojne. Podľa 16 percent respondentov by sa voľby mali konať aj napriek vojne,“ uviedli predstavitelia KIIS.

Prieskum uskutočnili od 30. septembra do 13. októbra a zúčastnilo sa v ňom 2 007 dospelých respondentov zo všetkých regiónov Ukrajiny okrem Krymu a ďalších okupovaných území.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie