• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Morálka ruských vojakov na Ukrajine je slabá a disciplína klesá, tvrdí americký generál Mark Milley

Morálka ruských vojakov na Ukrajine je slabá a disciplína klesá, tvrdí americký generál Mark Milley

"Rusom chýba vodcovstvo a vôľa, morálka je slabá a disciplína klesá,“ povedal Milley počas stretnutia spojencov z Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny.

21.4.2023 (SITA.sk) - Zatiaľ čo ukrajinská armáda „pokračuje vo veľmi dobrých výkonoch“ vo svojom boji proti ruským okupantom, ruskej armáde chýba vôľa a morálka.

Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley.

„Na rozdiel od ukrajinských síl, ktoré sú vysoko motivované bojovať za svoju krajinu, za svoju slobodu, demokraciu a spôsob života, Rusom chýba vodcovstvo a vôľa, morálka je slabá a disciplína klesá,“ povedal Milley v piatok počas 11. stretnutia spojencov z Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny na leteckej základni Ramstein v Nemecku.

Milley zdôraznil, že Rusko „vynakladá značné množstvo ľudských zdrojov za veľmi malý zisk“ a sprísňuje svoje zákony o brannej povinnosti, pretože „bez rozdielu tlačí do svojich občanov vojnový chaos“.

„Za ostatný rok si dočasné územné zisky Ruska vyžiadali obrovské straty. Okrem týchto obetí, státisíce Rusov utiekli zo svojej krajiny. Snažia sa vyhnúť bojom v Putinovej vojne,“ skonštatoval Milley.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie