• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Molčan triumfoval proti svetovej päťke bez stresu, na novembrový žreb verí Tóth v prijateľného súpera 

Molčan triumfoval proti svetovej päťke bez stresu, na novembrový žreb verí Tóth v prijateľného súpera 

Slovenská dvojka Lukáš Klein v sobotu popoludní potrápil S.

18.9.2023 (SITA.sk) - Slovenskí tenisoví reprezentanti uspeli v súboj I. svetovej skupiny Davisovho pohára mužských reprezentačných výberov proti domácim Grékom, keď zvíťazili na historickom Panatenajskom štadióne v Aténach 3:1 na zápasy.

Víťazstvo v oboch dueloch

Najmä vďaka výkonom Alexa Molčana získali právo štartu vo februárovom play-off o účasť v skupinovej časti budúcoročného finálového turnaja. Rozhodujúci bol triumf slovenskej jednotky nad svetovou päťkou Stefanosom Tsitsipasom.

„Zápas bol super. Od začiatku som nemal stres, lebo som si vsugeroval, že nemáme čo stratiť. Tak som k tomu pristupoval a hral som úplne v pohode. V druhom sete on začal hrať lepšie a ja horšie, ale v treťom som podal veľmi dobrý výkon a posledný gem bola čerešnička na torte. Vyzeral, že nebol moc trpezlivý, chcel to rýchlo ukončovať a robil chyby. Nechutila mu moja hra. Som naozaj rád, že sa nám podarilo zvíťaziť," uviedol 25-ročný Prešovčan vo videu na fejsbúku RTVS Šport.

Molčan v nedeľu zdolal Tsitsipasa 7:6 (6), 4:6, 6:3 za viac ako tri hodiny. V sobotňajšom úvodnom dueli triumfoval nad gréckou dvojkou Alexandrosom Skorilasom dvakrát 6:1.

Posledné žreby boli prísne

Slovenská dvojka Lukáš Klein v sobotu popoludní potrápil S. Tsitsipasa, v treťom sete však skrečoval duel za stavu 7:6 (3), 6:7 (5), 0:4 zo zdravotných dôvodov. V nedeľu napriek tomu nastúpil vo štvorhre a spolu s Igorom Zelenayom zvíťazili nad dvojicou Petros Tsitsipas, Stefanos Tsitsipas 6:3, 6:7 (5), 6:3.

Kapitán slovenského tímu verí, že Slovákom dopraje novembrový žreb prijateľného súpera do play-off.

„Posledné žreby boli pre nás dosť prísne. Najprv sme dostali Taliansko vo svojom strede s Jannikom Sinnerom, potom Holandsko a teraz Grécko so Stefanosom Tsitsipasom. Dúfam, že sa na nás konečne usmeje šťastie a dostaneme súpera, cez ktorého postúpime na finálový turnaj. Táto partia hráčov si to zaslúži. Všetci chalani drú a bojujú, hrať za Slovensko je pre nich veľká česť. Igorovi Zelenayovi som povedal, že ešte nemôže ísť do tenisového dôchodku. Ešte musí rok vydržať," vyhlásil Tibor Tóth podľa oficiálneho webu Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie