• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Minulý rok polícia odhalila viac ako 10 tisíc vodičov pod vplyvom alkoholu. Ide o rekord, tvrdí riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel v podcaste Zdravý rozum od Unionu

Minulý rok polícia odhalila viac ako 10 tisíc vodičov pod vplyvom alkoholu. Ide o rekord, tvrdí riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel v podcaste Zdravý rozum od Unionu

Na Slovensku sa za prvých 7 mesiacov tohto roku udialo viac ako 7 tisíc dopravných nehôd, usmrtených bolo 145 osôb.

20.10.2023 (SITA.sk) - O štatistikách nehodovosti a bezpečnosti na cestách sa v novom podcaste Zdravý rozum od Unionu vyjadril aj riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel. V rozhovore upriamil pozornosť na problém alkoholu za volantom i odporúčania ohľadom vlastnej bezpečnosti.

"V priemere za týždeň zistíme alkohol v krvi až u 290 účastníkov cestnej premávky. Patria medzi nich aj cyklisti či kolobežkári, minulý rok sa mnoho meraní dokonca uskutočnilo v ranných hodinách," uvádza riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru SR Tomáš Vrábel v podcaste Zdravý rozum. Na cyklistov pritom apeluje aj s odporúčaním nosiť ochrannú prilbu, ktorá síce pre osoby nad 15 rokov nie je povinná, môže však pomôcť predísť fatálnym zraneniam. Opatrnosť treba zvýšiť aj pri používaní elektrokolobežiek, len v roku 2022 polícia zaznamenala 125 nehôd práve u kolobežkárov.

Cieľom tretieho podcastového kanálu, ktorý Union vytvoril po úspešných projektoch Zdravé reči a Zdravá duša, je motivovať ľudí k tomu, aby nezabúdali na svoj vlastný zdravý rozum. "Zdravý rozum treba používať a rovnako je fajn si ho aj chrániť, nespoliehať sa na dezinformácie či domnienky. V našom novom podcaste s rovnomenným názvom sa venujeme nielen bezpečnosti na cestách, ale aj ochrane majetku, kybernetickej bezpečnosti či cestovaniu," uvádza hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová a dodáva, dôraz na prevenciu a predchádzanie nepríjemným udalostiam je dlhodobou stratégiou Union zdravotnej poisťovne i sesterskej Union poisťovne, ktorá ponúka práve komerčné poistenie.

"Zdravé" podcasty od Unionu nájdete na všetkých streamovacích platformách alebo priamo na webstránke poisťovne, kde môžete nájsť aj doplňujúce informácie o vhodnom poistení, ktoré k vlastnej zodpovednosti za volantom určite patrí.

Informačný servis

Viac k téme: Dopravné nehody, Podcast, Poistenie, PR, Zdravý rozum
Zdroj: SITA.sk - Minulý rok polícia odhalila viac ako 10 tisíc vodičov pod vplyvom alkoholu. Ide o rekord, tvrdí riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel v podcaste Zdravý rozum od Unionu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie