• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Ministerka spravodlivosti vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie v prípade hospitalizácie bývalého policajného prezidenta

Ministerka spravodlivosti vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie v prípade hospitalizácie bývalého policajného prezidenta

11.12.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie či napadnutie bývalého policajného prezidenta Milana L., ktorého hospitalizovali a operovali v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku.

Ministerka podotkla, že zachytila rôzne konšpirácie a dezinformácie o zraneniach Milana L., ktorého zadržala polícia v rámci akcie Judáš. Informovala o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.

Šéfka rezortu spravodlivosti zároveň uviedla, že o celej situácii ju ihneď informoval Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). „Vo veci som komunikovala aj s dozorovým prokurátorom, ktorý rovnako nemal v tejto súvislosti žiadne podozrenia. V každom prípade iniciujem preverenie všetkých okolností a chcem, aby akékoľvek pochybnosti o tom, ako prebehla táto skutočnosť, boli preverené,“ dodala.

Ministerka ďalej uviedla, že o svojom zdravotnom stave môže informovať len samotný Milan L. alebo jeho advokát. „To, čo ale môžem povedať je, že nemám vedomosť, že by pán Milan L. utrpel iné zranenia ako tie, ktoré sú skôr dôsledkom vlastnej neopatrnej činnosti a ktoré sú menej závažné a súčasne, ktoré iniciatívne a preventívne vyšetril personál v príslušnom ústave a následne sa im aj venoval personál v príslušnej nemocnici,“ uzavrela Kolíková.

Viac k téme: akcia "Judáš", hospitalizácia, policajný prezident

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie