• Dnes je: Streda 27. septembra 2023 meniny má Cyprián

Ministerka práce Gaborčáková sa zameria na čerpanie eurofondov a včasné doručovanie pomoci ľuďom

Ministerka práce Gaborčáková sa zameria na čerpanie eurofondov a včasné doručovanie pomoci ľuďom

Ako uviedla nová ministerka, ide o "košatý" rezort, v ktorom je potrebné doručovať pomoc ľudom hneď, ako ju potrebujú.

15.5.2023 (SITA.sk) - Zabezpečiť plynulý chod rezortu práce a sociálnych vecí, čerpanie eurofondov a plnenie si všetkých zákonných povinností sú tri priority novej ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Sone Gaborčákovej.

Ako uviedla na tlačovej besede, ide o "košatý" rezort, v ktorom je potrebné doručovať pomoc ľudom hneď, ako ju potrebujú. Za dôležité považuje čerpanie eurofondov so zameraním sa na zraniteľné skupiny a podporu zamestnávania uchádzačov o prácu.

Nastaviť chce poradenské procesy

„Nastavím poradenské procesy, aby nový minister spúšťal poradenské systémy pre rodinu, jednotlivcov a pár," povedala. Eurofondy chce preto nastaviť tak, aby sa z nich financovalo poradenstvo pre rodiny. Spomenula aj reformu dlhodobej starostlivosti, čo je jedným z míľnikov plánu obnovy.

V súvislosti s plnením si zákonných povinností poukázala na zvýšenie príspevku na sociálne služby na rok 2024, ako aj stanovenie budúcoročnej minimálnej mzdy.

Dôvera voči sociálnym pracovníkom

„Moje vymenovanie vnímam ako prejav profesionálnej dôvery voči sociálnym pracovníkom na Slovensku," povedala. Od roku 1989 podľa nej nebol na čele rezortu človek, ktorý bol vzdelaný v oblasti sociálnej práce a ktorý v tejto oblasti aktívne pôsobil.

„Chcem zúročiť moje celoživotné skúsenosti zo sociálnej pomoci, štátnej sociálnej podpory, sociálnoprávnej ochrany detí a kurately dospelých," dodala.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 27. september 2023

horoskopy na dnes stredu 27 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 27. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Doobeda bude fantasticky, ale neskôr vás poriadne potrápi uzavretosť a zdržanlivosť osoby, s ktorou sa dnes stretnete. Zabodujete svojou fantáziou.

Býk 21.4. - 21.5.

Okolnosti vás prinútia k tomu, aby ste sa rozhodli. Znovu získate duševnú rovnováhu. City osoby, ktorá vám nie je ľahostajná, neberte na ľahkú váhu.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Rak 22.6. - 22.7.

Vnútorný nepokoj vám dnes zabráni, aby ste sa zaoberali zložitými vecami. Porozmýšľajte, čo je dôvodom vášho znepokojenia, robte len bežné veci. Ani technická porucha sa nevylučuje.Všetky Horoskopy pre Stredu 27. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie