• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Minister vnútra Šimko končí vo funkcii, prezidentka mu má odobrať poverenie (video)

Minister vnútra Šimko končí vo funkcii, prezidentka mu má odobrať poverenie (video)

Dôvodom sú spory medzi ministrom a vedením polície.

19.7.2023 (SITA.sk) -

  • aktualizované 19. júla, 10:41

Ivan Šimko končí vo funkcii povereného ministra vnútra úradníckej vlády. Informoval o tom v stredu premiér Ľudovít Ódor.

Informáciu o tom, že ministrovi vnútra pravdepodobne prezidentka Zuzana Čaputová odoberie poverenie viesť rezort, priniesol už skôr denník Sme, odvolávajúc sa na viaceré zdroje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Príčinou majú byť spory medzi ministrom a vedením polície, ktoré boli podľa informácií Sme v takom bode, že buď skončí Šimko, alebo skončí širšie vedenie polície.

Odchodom hrozil medzi inými napríklad aj policajný prezident Štefan Hamran. Denník Sme tiež uviedol, že podľa ich informácií sa Šimko s vedením polície nepohodol na personálnych otázkach, ani na riešení určitých citlivých káuz.

Vzhľadom na to, že vláde Ľudovíta Ódora nebola Národnou radou SR vyslovená dôvera, poverenie viesť rezort môže ministrovi odobrať len hlava štátu. Predseda vlády ho odvolať nemôže. Ak Šimkovi Čaputová odoberie poverenie, nebude môcť vymenovať jeho nástupcu.

Správu budeme aktualizovať.

Viac k téme: Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk - Minister vnútra Šimko končí vo funkcii, prezidentka mu má odobrať poverenie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie