• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Minister Šimko nechce v prípade vraždy Andrey zatvárať oči, ak existuje pochybnosť o postupe polície

Minister Šimko nechce v prípade vraždy Andrey zatvárať oči, ak existuje pochybnosť o postupe polície

Policajný prezident začiatkom júla vyhlásil, že príslušníci Policajného zboru konali v súvislosti s Jánom M.

12.7.2023 (SITA.sk) -

Minister vnútra Ivan Šimko sa naďalej plánuje zaoberať okolnosťami vraždy Andrey B. v Dubnici nad Váhom. Povedal to po stredajšom rokovaní vlády.

Tak, ako som si to myslel vtedy, tak si myslím aj teraz, že bolo treba reagovať," povedal minister s tým, že ak v prípade existuje pochybnosť o postupe polície, nemôže pred tým zavierať oči. Šimko ďalej uviedol, že v tejto súvislosti povedal aj policajnému prezidentovi Štefanovi Hamranovi, že je rozdiel medzi pozíciou šéfa polície a ministrom vnútra.

Je jasné, že policajný prezident sa musí zastávať policajtov. Robil by som to tiež," uviedol Šimko. Minister však podľa neho musí stáť na strane ľudí, ktorým polícia poskytuje ochranu. „A ak existuje pochybnosť, či sa tá pomoc a ochrana poskytuje na dostatočnej úrovni, tak tomu musím venovať pozornosť," dodal Šimko.

Policajný prezident začiatkom júla vyhlásil, že príslušníci Policajného zboru konali v súvislosti s Jánom M., podozrivým z úkladnej vraždy Andrey B. v Dubnici nad Váhom, v rámci svojich zákonných možností. Pripomenul, že pôvodné trestné stíhanie voči podozrivému bolo zastavené na základe posudku psychiatra. Ján B. bol v tejto súvislosti prevezený na psychiatriu, začiatkom tohto roku ho však prepustili.

Viac k téme: Minister vnútra SR, policajné vyšetrovanie, Policajný prezident, Úkladná vražda
Zdroj: SITA.sk - Minister Šimko nechce v prípade vraždy Andrey zatvárať oči, ak existuje pochybnosť o postupe polície

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie