• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Minister Lengvarský rokoval so zdravotníkmi. Sestry veria, že staré mzdové krivdy budú napravené

Minister Lengvarský rokoval so zdravotníkmi. Sestry veria, že staré mzdové krivdy budú napravené

Sestry a pôrodné asistentky veria, že budú konečne spravodlivo odmeňované.

Zdravotníci po rokovaní s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským veria v adekvátne odmeňovanie. Ako informovala podpredsedníčka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) Gabriela Nováková, na stretnutí so šéfom rezortu a jeho tímom hovorili o navýšení odmeňovania sestier, lekárov, ale aj ostatných zdravotníkov.

S ministrom diskutovali zástupcovia lekárskych odborov, lekárskej komory a komory sestier.

Ich návrhy boli podľa Novákovej predstaviteľmi ministerstva vnímané pozitívne, a preto veria, že ich implementácia do praxe bude úspešná.

Očakávajú podporu v parlamente

„Navrhovali sme navýšenie koeficientov pre jednotlivé kategórie sestier a pôrodných asistentiek, aj s reflektovaním počtu odpracovaných rokov – časovú postupnosť. Rovnaký postup sme žiadali aj pre ostatných zdravotníkov. Veríme, že budeme konečne po mnohých rokoch vypočutí a že sa konečne aspoň čiastočne napravia krivdy v odmeňovaní,“ konštatovala podpredsedníčka OZ SaPA.

Realizovaním týchto krokov podľa nej zdravotníci dostanú signál, že si ich prácu kompetentní vážia. Zdravotníci zároveň očakávajú, že návrh ich odmeňovania podporia aj poslanci v parlamente.

Dôstojné ohodnotenie za odvedenú prácu

Ako Nováková doplnila, poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti je možné dosiahnuť iba s dostatkom erudovaných zdravotníkov, ktorí budú za svoju starostlivosť dôstojne odmeňovaní a budú pracovať v adekvátnych pracovných podmienkach.


„Nie je mysliteľné zdravotníkom nariaďovať obmedzenia ešte aj nad rámec silových zložiek, a to bez motivačných materiálnych a iných benefitov. Ak sa nami navrhované kroky nezrealizujú, bude obtiažne udržať zdravotníkov v systéme a ešte ťažšie bude motivovať mladých, aby do týchto podmienok v zdravotníctve prišli pracovať,“ uzavrela.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie