• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Mimoriadnu schôdzu k predčasným voľbám sa nepodarilo na prvýkrát otvoriť

Mimoriadnu schôdzu k predčasným voľbám sa nepodarilo na prvýkrát otvoriť

O uznášaniaschopnosť sa pokúsia opäť o hodinu.

16.5.2023 (SITA.sk) - Mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k predčasným voľbám sa v utorok nepodarilo na prvýkrát otvoriť. Prezentovalo sa len 51 poslancov. Na to, aby bola Národná rada SR uznášaniaschopná, treba nadpolovičnú väčšinu, čiže 76 poslancov.

Mimoriadnu schôdzu zvolal predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) na návrh poslancov Smeru-SD, Hlasu-SD a nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu (Život-NS). Opozícia na nej chcela prijať uznesenie „k aktuálnej ústavnej a politickej kríze“ a žiadala, aby sa voľby konali už začiatkom júla.

Mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k predčasným voľbám sa poslanci pokúšali dvakrát otvoriť už v uplynulom týždni. Prezentovalo sa len 59 poslancov. Pri prvom pokuse otvoriť schôdzu sa prezentovalo len 54 poslancov.

Prijatie uznesenia

V navrhovanom uznesení sa konštatuje, že Slovenská republika sa nachádza v hlbokej ústavnej a politickej kríze a nevyhnutne potrebuje urýchlené vymenovanie novej vlády na základe výsledkov predčasných volieb do Národnej rady SR.

„Vymenovanie úradníckej vlády bez podpory Národnej rady SR v podobe vyslovenia dôvery takejto vláde bude viesť k prehĺbeniu chaosu a k niekoľkomesačnému odkladu prijatia finančných, ekonomických a sociálnych opatrení nevyhnutých na stabilizáciu situácie v Slovenskej republike,“ píše sa v návrhu. Opoziční poslanci žiadajú prezidentku, aby rozhodnutia o menovaní novej vlády dôsledne konzultovala s parlamentom. Úradnícku vládu žiadajú, aby okamžite po svojom vymenovaní predložila na rokovanie parlamentu návrh ústavného zákona o skrátení súčasného volebného obdobia tak, aby sa predčasné voľby konali najneskôr 1. alebo 8. júla.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie