• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Mimoriadnu schôdza k cenám potravín sa nepodarilo otvoriť ani na druhýkrát, skúsia to ešte v stredu (video)

Mimoriadnu schôdza k cenám potravín sa nepodarilo otvoriť ani na druhýkrát, skúsia to ešte v stredu (video)

Mimoriadnu schôdzu sa opäť pokúsia otvoriť 3. mája o 9:00.

Mimoriadnu schôdzu k cenám potravín, ktorú iniciovala opozičná strana Smer-SD s podporou nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu, sa v utorok nepodarilo otvoriť ani na druhýkrát.

Prezentovalo sa len 64 poslancov. Na to, aby bola Národná rada SR uznášaniaschopná, treba nadpolovičnú väčšinu, čiže 76 poslancov. Pri prvom pokuse sa prezentovalo 73 poslancov.

V programe schôdze je navrhnutých päť bodov programu. Smer-SD ju zdôvodňuje cieľom zastaviť vysoký rast cien potravín.

O 14:10 sa začne riadna 90. schôdza Národnej rady SR. Mimoriadnu schôdzu sa opäť pokúsia otvoriť 3. mája o 9:00.

Ficov Smer prišiel so svojím receptom na zníženie cien potravín, do parlamentu predložil dva návrhy zákonov

Opozičná strana Smer – sociálna demokracia predložila do parlamentu dva návrhy zákonov, ktoré by podľa nej mohli pomôcť znížiť vysoké ceny potravín na Slovensku.

Ako ďalej v tlačovej správe informovala opozičná strana, jeden počíta s odpustením odvodov pre potravinárov na obdobie šiestich mesiacov do konca roku 2023. Ako objasnil predseda strany Robert Fico, zmena by sa dotkla 20 až 30 tisíc zamestnancov.

Druhým je zmena v zákone o cenách, ktorá by umožnila Ministerstvu financií SR, aby v prípade krízových situácií pristúpil k priamej regulácii cien potravín. Súčasťou návrhu je aj zoznam potravín, ktorých by sa zmena mohla týkať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie