• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Milan Škriniar nebude hrať proti Luxembursku ani Bosne a Hercegovine

Milan Škriniar nebude hrať proti Luxembursku ani Bosne a Hercegovine

Slováci odštartujú kvalifikáciu o postup na ME 2024 bez Milana Škriniara.

22.3.2023 (SITA.sk) - Slovenskí futbaloví reprezentanti začnú boje o účasť na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku bez kapitána Milana Škriniara.

Dvadsaťosemročného stopéra talianskeho klubu Inter Miláno trápia problémy s chrbtom, pre ktoré nenastúpi vo štvrtkovom úvodnom zápase kvalifikácie proti výberu Luxemburska v Trnave ani v nedeľňajšom dueli proti mužstvu Bosny a Hercegoviny v Bratislave.

Tréner slovenskej reprezentácie Francesco Calzona zatiaľ neoznámil, kto ho v nominácii nahradí.

Poškodenie medzistavcovej platničky

Podľa lekára slovenského národného tímu Zsolta Fegyveresa absolvoval Škriniar vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré odhalilo poškodenie medzistavcovej platničky. V rámci liečby podstúpil fyzioterapiu, dostal lieky aj infúzie, ale ani to mu nepomohlo.


„Jeho stav sa zhoršoval a teraz má bolesti aj v pokoji, ktoré vyžarujú do nohy. Momentálne preto nie je v takom stave, aby nám pomohol v najbližších zápasoch. Ďalší postup je konzultácia s neurochirurgom," objasnil Fegyveres vo videu na oficiálnom webe Slovenského futbalového zväzu (SFZ).


Čerstvý štvornásobný Futbalista roka na Slovensku si pre spomenuté problémy nemohol prevziať ocenenie osobne. Viac ho mrzí to, že si nezahrá v úvode kvalifikácie.


„Necítim sa veľmi dobre. Bohužiaľ, nie som schopný pomôcť mužstvu v nasledujúcich dvoch zápasoch. Prišiel som len pozdraviť chlapcov a zaželať im veľa šťastia. Budem pokračovať v liečbe v Miláne, aby som bol čo najskôr fit a mohol som byť plnohodnotne zaťažovaný," povedal Škriniar, ktorý nakrátko pricestoval na reprezentačný zraz do Senca.

Vyrovnal sa Škrtelovi

Škriniar mal úspešný rok 2022, s Interom získal Taliansky pohár aj superpohár. Napriek tomu očakával, že v ankete SFZ uspeje stredopoliar Stanislav Lobotka z SSC Neapol.

„V kútiku duše som veril, že sa mi podarí obhájiť prvenstvo, mal som vydarenú uplynulú sezónu. Myslel som si však, že Futbalistom roka sa stane Stanko. Predsa len má skvelú formu," priznal rodák zo Žiaru nad Hronom, ktorý sa so štyrmi prvenstvami v ankete vyrovnal Martinovi Škrtelovi. „Veľmi ma to teší. Veď som sa dotiahol na takú legendu slovenského futbalu akou je práve Martin. Uvidíme, ako to bude ďalej so mnou v tejto ankete pokračovať," doplnil Škriniar.

Milan Škriniar verí v úspešný vstup Slovákov do kvalifikácie o postup na ME 2024. „Ja aj chlapci veríme, že by sme mohli byť úspešní a veľmi si želám, aby nám verili aj fanúšikovia. Dúfam, že túto kvalifikáciu odštartujeme dobre, čo bude veľmi dôležité, keďže máme dva domáce zápasy. Veľmi dobré by bolo ich zvládnuť s dvomi výhrami. Súperi sú, samozrejme, ťažkí, ale som presvedčený, že tréner so svojím realizačným tímom mužstvo veľmi dobre pripravia. Ja sa, žiaľ, týchto stretnutí priamo na ihrisku zúčastniť nemôžem, budem ich obe sledovať iba ako divák. Pokiaľ mi to môj zdravotný stav dovolí a lekári ma pustia, budem sa snažiť prísť chlapcov povzbudiť priamo na štadión. Veľmi si želám, aby ich prišlo podporiť čo najviac fanúšikov, budú ich pomoc potrebovať. Toto mužstvo má moju plnú podporu a ja som presvedčený, že oba tie súboje zvládne víťazne," dodal skúsený obranca.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Toľko vecí je financovaných, ktoré by financované ani nemuseli byť, hovorí odborník o slovenskom zdravotníctve

tolko veci je financovanych ktore by financovane ani nemuseli byt hovori odbornik o slovenskom zdravotnictve

Ministerstvo zdravotníctva SR je z hľadiska čerpania eurofondov jedno z najslabších. V debate na konferencii Vizionári 2023 to uviedol odborník Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na zdravotníctvo Peter Stachura.

Narážal tak na problémy spojené s výstavbou nemocnice Rázsochy a nesystematické čerpanie eurofondov. Podľa Stachuru je využitie peňazí z plánu obnovy povinnosťou štátu.

„Potrebujeme dofinancovať zdravotníctvo, bez toho sa to nedá. Zdravotníctvo musí byť prioritou budúcej vlády,“ tvrdí.

Financovanie banálnych vyšetrení

Zdravotníctvo na Slovensku podľa Stachuru nezvláda financovanie banálnych vyšetrení a problém je v nesystematickosti.


„Toľko vecí je financovaných, ktoré by financované ani nemuseli byť. Máme nadbytočné množstvo CT vyšetrení, MR vyšetrení a predoperačné vyšetrenia robíme duplicitne. Robotická chirurgia sa rozbieha ako huby po daždi. Tieto veci sa musia zadefinovať, kde to má zmysel a kde to zmysel nemá,“ zdôraznil.

Preventívne prehliadky


Expert KDH sa vyjadril aj k téme primárnych prevencií na Slovensku. Problémom podľa neho je to, že sa nemerajú žiadne dáta z preventívnych prehliadok.

„Nemeriame, čo vlastne z tej preventívy máme. Nevieme, aké sú dáta, nechávame ľudí chodiť na preventívne prehliadky a nevieme, čo z toho majú, či naozaj máme záchyt nejakých ochorení,“ povedal.


Na racionálnom nastavení systému sa podľa Stachuru vedia ušetriť zdroje v zdravotníckom sektore.


Počasie