• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Miesto na kandidátke SaS obsadí aj Ábel Ravasz, celý profesijný život sa venoval národnostným menšinám

Miesto na kandidátke SaS obsadí aj Ábel Ravasz, celý profesijný život sa venoval národnostným menšinám

Ravasz so stranou SaS spolupracovali už v minulosti, a aj napriek názorovým rozdielom sa zhodujú v tom, že najdôležitejšou je podpora osobných slobôd vrátane podpory ľudských a menšinových práv.

12.6.2023 (SITA.sk) - 31. miesto na kandidátnej listine strany Sloboda a Solidarita (SaS) patrí Ábelovi Ravaszovi, bývalému splnomocnencovi vlády SR pre rómske komunity. Ako vysvetlil predseda strany SaS Richard Sulík, Ravasz sa venuje menšinám, rozvoju regiónov, zameriava sa na menšinové politiky sociálnu integráciu a sociálnu štatistiku.

Národnostné menšiny na Slovensku

Ako splnomocnenec vlády pre rómsku komunitu vykonal veľa dobrého, podporoval povinnú škôlku pre každé dieťa do päť rokov, do terénu poslal rekordný počet terénnych pracovníkov, obnovil miestne občianske poriadkové služby (MOPS), či presadil rôzne pozemkové úpravy. Aktuálne pôsobí ako prezident inštitútu Mateja Bela," uviedol Sulík.

Celý môj profesijný život som sa venoval národnostným menšinám na Slovensku, integrácii rómskych komunít, ako aj regionálnemu rozvoju. Za posledné roky nadobúdam pocit, že tieto témy idú do útlmu, miesto riešení tu máme domnienky a miesto vyrovnávania rozdielov tu máme hádky," vyhlásil Ravasz, ktorého ambíciou je prichádzať s konkrétnymi riešeniami.

Spolupráca so SaS

Rozhodnutie kandidovať bolo silne ovplyvnené aj tým, ako to teraz vyzerá v menšinovej časti politického pola. Dúfal som, že spojením menšinových politických strán vznikne silná parlamentná aliancia, napokon vidíme, že to tak nebude. Ak by sa voľby konali dnes, tak by sa do parlamentu nedostala žiadna menšinová strana," uviedol Ravasz s tým, že chce zabezpečiť dobrú a odbornú reprezentáciu menšín a rozvoja regiónov v tejto krajine.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie