• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Miera nezamestnanosti presahuje 15 percent v piatich okresoch, najviac ľudí bez práce je v Hlohovci

Miera nezamestnanosti presahuje 15 percent v piatich okresoch, najviac ľudí bez práce je v Hlohovci

Miera evidovanej nezamestnanosti v minulom mesiaci klesla v 75 okresoch, vzrástla v dvoch okresoch a v dvoch okresoch sa jej výška nezmenila.

24.6.2022 (Webnoviny.sk) - Okres Rimavská Sobota zostal aj v máji okresom s najvyššou mierou nezamestnanosti na Slovensku. Medzimesačne pritom klesla o 0,43 percentuálneho bodu na 19,74 percenta. Druhú najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti mal minulý mesiac okres Revúca, a to 17,59 percenta.

Kežmarok jeden s najvyššou nezamestnanosťou

Oproti aprílu išlo o pokles o 0,62 percentuálneho bodu. Do trojice okresov s najvyššou nezamestnanosťou sa zaradil okres Kežmarok. V tomto okrese sa miera evidovanej nezamestnanosti znížila o 0,20 percentuálneho bodu na 17,41 percenta.

Nad úrovňou 15 percent bola miera nezamestnanosti aj v okresoch Sabinov a Vranov nad Topľou. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Miera evidovanej nezamestnanosti v minulom mesiaci klesla v 75 okresoch, vzrástla v dvoch okresoch a v dvoch okresoch sa jej výška nezmenila. Nezamestnanosť pritom najviac medzimesačne stúpla v okrese Hlohovec, a to o 0,07 percentuálneho bodu.

Najnižšia nezamestnanosť v okrese Sobrance

Najviac sa nezamestnanosť oproti aprílu tohto roka znížila v okrese Sobrance, o 0,96 percentuálneho bodu. Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola na konci minulého mesiaca v okrese Trenčín.

Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo v tomto okrese 2,50 percenta disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Mieru evidovanej nezamestnanosti pod tromi percentami vykázali aj okresy Ilava, Bratislava V, Nitra, Piešťany a Hlohovec.

V okrese Ilava miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac dosiahla 2,65 percenta, v okrese Bratislava V 2,66 percenta, v okrese Nitra 2,83 percenta, v okrese Piešťany 2,84 percenta a v okrese Hlohovec 2,99 percenta.

Miera nezamestnanosti by sa mala stabilizovať

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v máji medzimesačne klesla o 0,19 percentuálneho bodu na 6,35 percenta. Na pondelkovej tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Pokles miery nezamestnanosti sa podľa neho zrýchlil medzimesačne, aj medziročne. Očakáva, že miera nezamestnanosti sa v nasledujúcich mesiacoch stabilizuje.

Neočakávam pokles nezamestnanosti v júni a v júli, keďže do evidencie prichádzajú absolventi," povedal.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie