• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

MHD v Žiline prejde do prázdninového režimu o pár týždňov skôr. Čo je za tým?

MHD v Žiline prejde do prázdninového režimu o pár týždňov skôr. Čo je za tým?

Mestská hromadná doprava v Žiline.

S takmer dvojtýždňovým predstihom začne v žilinskej mestskej hromadnej doprave (MHD) platiť prázdninový režim.

Pre výrazný nedostatok práceschopných vodičov začnú autobusové spoje premávať podľa prázdninového cestovného poriadku už od 19. júna. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Holienčíková.

Vysoká práceneschopnosť vodičov

Dopravný podnik mesta Žilina (DPMŽ) podľa jej slov zápasí s vysokým percentom práceneschopnosti vodičov, a to najmä s dlhodobejším charakterom chorôb a úrazov.

„Aktuálny stav práceneschopných vodičov je viac ako 15 percent. Dopravný podnik zároveň eviduje aj prirodzený úbytok vo forme odchodu starších vodičov do starobného dôchodku,“ uviedla Holienčíková.

Finišuje výcvik nových vodičov

Ako ďalej poznamenala, napriek náborovým aktivitám je pre DMPŽ náročné doplniť pracovnú pozíciu vodiča takými počtami, ktoré by zabezpečili bezproblémový výjazd vozidiel v režime školského vyučovania.


„V kategórii trolejbusových vodičov DPMŽ aktuálne finišuje s výcvikom vodičov na vedenie trolejbusu a v júli budú môcť postupne jazdiť na trolejbusových linkách už aj samostatne,“ dodala Holienčíková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie