• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Metropolita Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi vyzýval na zmenu štátnych hraníc, odsúdili ho na päť rokov

Metropolita Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi vyzýval na zmenu štátnych hraníc, odsúdili ho na päť rokov

Na jednej z internetových stránok Ruskej pravoslávnej cirkvi zverejnil publikácie podporujúce ruských votrelcov a ich vojnové zločiny.

7.8.2023 (SITA.sk) - Hlavu Tuľčynskej diecézy Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi Moskovského patriarchátu vo Vinnyckej oblasti odsúdili na päť rokov väzenia pre verejné ospravedlňovanie ruskej invázie na Ukrajinu.

Uviedlo to tlačové stredisko Bezpečnostnej služby Ukrajiny.

Podľa materiálov z vyšetrovania metropolita Ionafan distribuoval propagandistické letáky návštevníkom chrámu a vyzýval na prevzatie moci a zmenu štátnych hraníc Ukrajiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Rusi odsúdili odstránenie sovietskeho znaku z monumentu, Ukrajinci vraj nevedia milovať Matku vlasť

Ruské ministerstvo zahraničných vecí odsúdilo odstránenie sovietskeho znaku na monumentálnej soche Matka vlasť v Kyjeve a jeho nahradenie ukrajinským štátnym znakom Tryzubom. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Matka je len jedna

Toto je celá podstata kyjevského režimu a kyborgov, ktorých vedie. Matku nemožno premenovať. Je len jedna. Jediné, čo s ňou môžeme urobiť, je milovať ju. A oni nevedia, ako to urobiť,“ napísala na Telegrame hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

Monument Matka vlasť vysoký 102 metrov postavili ešte za čias Sovietskeho zväzu v roku 1981. Desaťročia zobrazoval ženu držiacu meč a štít, na ktorom bol štátny znak ZSSR.

Dekomunizačný proces

Veríme, že táto zmena bude začiatkom novej etapy v oživení našej kultúry a identity, konečným odmietnutím sovietskych a ruských symbolov a naratívov,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo kultúry.


Ukrajinská Štátna inšpekcia architektúry a mestského plánovania ešte 13. júla oznámila, že vydala povolenie na nahradenie znaku na jednej z najvýznamnejších pamiatok v Kyjeve. Zmena podľa nej prichádza v rámci dekomunizačného procesu na Ukrajine. Plány na výmenu znakov minister kultúry oznámil už v máji.


V apríli 2015 ukrajinský parlament v rámci procesu dekomunizácie postavil mimo zákon väčšinu sovietskych a komunistických symbolov, názvov ulíc a monumentov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie