• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Messi získal ôsmu Zlatú loptu, v ženskej kategórii vyhrala stredopoliarka FC Barcelona Bonmatíová (video+foto)

Messi získal ôsmu Zlatú loptu, v ženskej kategórii vyhrala stredopoliarka FC Barcelona Bonmatíová (video+foto)

Zlatá lopta je prestížne individuálne ocenenia pre najlepšieho svetového futbalistu.

31.10.2023 (SITA.sk) - Lionel Messi získal v pondelok rekordný ôsmykrát prestížne individuálne ocenenie Zlatá lopta pre najlepšieho svetového futbalistu po tom, čo naplnil svoju životnú ambíciu, keď koncom vlaňajška priviedol Argentínu k titulu svetového šampióna na „mundiale“ v Katare.

Prestížne ocenenie

Druhý skončil Nór Erling Haaland z Manchestru City a tretí Francúz Kylian Mbappé z Paríža Saint-Germain. Messi získal predtým Zlatú loptu v rokoch 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 a 2021. Messi na slávnosti v Paríži poďakoval trénerovi argentínskej reprezentácie Lionelovi Scalonimu, spoluhráčom z národného mužstva i realizačnému tímu za to, že vďaka nim mohol získať zlato na majstrovstvách sveta.

„Dnešný večer si užívam. Táto radosť ma nikdy neopustí a dúfam, že si ju budem môcť užívať ešte mnoho rokov. Trofej pre majstrov sveta bol titul, ktorý nám chýbal. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí pomohli vytvoriť z argentínskeho tímu mužstvo majstrov sveta,“ vyhlásil 36-ročný Messi, ktorý na klubovej úrovni pôsobí v Interi Miami zo zámorskej Major League Soccer.

Zlatá lopta v ženskej kategórii

Zlatú loptu v ženskej kategórii získala španielska stredopoliarka FC Barcelona Aitana Bonmatíová. Dvadsaťpäťročná hráčka patrila medzi kľúčové postavy španielskeho národného družstva na ceste za titulom majsteriek sveta na tohtoročnom šampionáte v Austrálii a na Novom Zélande.

„Toto je pre mňa sen. Mám po svojom boku skutočne dobré hráčky. Dúfam, že ešte zažijeme veľa úspechov,“ povedala rodáčka z Katalánska.

Ďalšie ocenenia

V ďalších oceneniach zvolili Angličana Judea Bellinghama z Realu Madrid za najlepšieho futbalistu do 21 rokov, zatiaľ čo Haaland získal cenu Gerda Müllera pre najlepšieho útočníka tohto roka. Cenu Leva Jašina pre najlepšieho brankára dostal Messiho spoluhráč z národného tímu „albicelestesEmiliano Martínez z anglickej Aston Villy.

Okrem ocenenia sa však Martínez počas galavečera dočkal aj piskotu zo strany prítomných fanúšikov za neslušné gestá a oslavy po finálovom zápase MS v Katare. Socratesovu cenu pomenovanú po zosnulom brazílskom stredopoliarovi Socratesovi, ktorú každoročne udeľujú za prínos v oblasti humanitárnej práce, získal brazílsky Vinícius Júnior.

Krídelník Realu Madrid ju dostal za založenie nadácie pre znevýhodnené deti. Vinícius Júnior, ktorý sa často stáva terčom rasistického správania v španielskej La Lige, sa zároveň zaviazal pokračovať v boji proti rasizmu.

Zlatú loptu v ženskej kategórii získala španielska stredopoliarka FC Barcelona Aitana Bonmatíová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie