• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Medzi Bratislavou a Trnavou premávajú nové rýchliky Považan, z dôvodu optimalizácie zrušili Ex 629

Medzi Bratislavou a Trnavou premávajú nové rýchliky Považan, z dôvodu optimalizácie zrušili Ex 629

Z dôvodu optimalizácie bude zrušený vlak Ex 629 Tatran Bratislava hl. st. 21:27 – Trenčín 22:35 a vlak Ex 620 Tatran Trenčín 5:24 – Bratislava hl. st. 6:33 v celých ich trasách.

Pravidelná druhá zmena cestovného poriadku na železniciach s platnosťou od nedele 11. júna sa v diaľkovej doprave sa popri IC vlakoch týka aj viacerých rýchlikov.

Vlaky zahrnuté v IDS BK

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) zavádza dva nové spoje rýchlikov Považan medzi Bratislavou a Trnavou, budú jazdiť skoro ráno v pracovné dni. R 721 má odchod z bratislavskej hlavnej stanice o 4:27 a príchod do Trnavy o 5:01, R 720 odchádza z Trnavy o 5:59 a prichádza do hlavného mesta o 6:33.

„Vlaky budú v úseku Bratislava hl. st. – Trnava zahrnuté v Integrovanom dopravnom systéme Bratislavského kraja (IDS BK) a budú jazdiť ako linka R50, v ktorej sa môžu využívať lístky IDS BK,“ priblížil jednu zo zmien riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Vozeň prvej triedy

Súčasťou vlakov je povinne miestenkový vozeň prvej triedy, multifunkčný vozeň so zdvíhacou plošinou na prepravu imobilných cestujúcich na vozíku, ako aj vozeň s miestami pre cestujúcich s deťmi do 10 rokov a s prepravou bicyklov v úschovni počas prepravy na základe možnej rezervácie.


Radené sú aj dva vozne druhej triedy na zjednodušenú prepravu bicyklov pod dohľadom cestujúceho s možnosťou zakúpenia miestenky pre bicykle a dva vozne druhej triedy.


„Z dôvodu optimalizácie bude zrušený vlak Ex 629 Tatran Bratislava hl. st. 21:27 – Trenčín 22:35 a vlak Ex 620 Tatran Trenčín 5:24 – Bratislava hl. st. 6:33 v celých ich trasách. Vlak Ex 620 Tatran bude však v úseku Trnava – Bratislava nahradený vlakom R 720,“ vysvetlil Kováč.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie