• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Matovič vedie rebríček najväčších prešľapov v obliekaní. Outfity niektorých poslankýň sú zas ako do nočného baru, hovorí odborník (video)

Matovič vedie rebríček najväčších prešľapov v obliekaní. Outfity niektorých poslankýň sú zas ako do nočného baru, hovorí odborník (video)

Poslanec NR SR za hnutie Slovensko Igor Matovič.

Nepoznajú protokol? Odborník zhodnotil obliekanie slovenských politikov a či dodržujú pravidlá dress codu.

Odborník na komunikáciu, protokol & etiketu Marek Trubač radí medzi najväčšie prešľapy proti protokolu obliekanie expremiéra a šéfa hnutia Slovensko Igora Matoviča. „Keď bol predsedom vlády, prijímal na rozlúčkovej audiencii bieloruského veľvyslanca v číňanoch – v teniskách, vo vyšúchaných džínsoch a jednoduchom saku,“ pripomenul Trubač.

„V tých istých džínsoch sa fotografoval na túre v Tatrách. Má taký univerzálny model, ktorý všade sedí, všade sa s tým dá chodiť, v zime a v lete,“ opisoval spôsob obliekania Igora Matoviča protokolista. „Ja som sa vtedy hanbil. Aj za neho, ale viacej za seba ako občana štátu, kde veľvyslanec príde a máme premiéra v teniskách,“ vyčítal ďalej Trubač.

Časté prešľapy političiek

Medzi časté prešľapy u mužov považuje protokolista zanedbanie holenia. „Muži ako keby sa prestali holiť. Dnes je síce in mať strnisko a všelijaké brady, no musí to byť upravené a čisté,“ upozorňuje Trubač. Ďalším dôležitým detailom u pánov majú byť očistené topánky, respektíve venovať pozornosť kúpe kvalitnej obuvi.

Podľa protokolistu sa niektoré poslankyne obliekajú do parlamentu ako keby chceli loviť chlapov. „Dámy niekedy zabudnú, čo je význam slova dáma a obliekajú sa ako do nočného baru. Už len tyč chýba k tomu,“skonštatoval Trubač. „Treba si uvedomiť, že sú už poslankyne a musia sa minimálne v parlamente obliekať inak,“ prízvukoval ďalej. Odborník zdôraznil, že obliekať by sme sa mali primerane veku, postave, postaveniu ako aj danej situácii.

Latka sa uvoľňuje

Odborník kritizoval, že politici si dnes dávajú dole kravaty a nosia tričká s nápismi do Národnej rady. Pritom by sa mali obliekať tak, aby reprezentovali.


„Dnes sme ťažký casual a takto chodia už aj politici. Padá latka, uvoľňuje sa to a myslím si, že vzápätí sa týmto uvoľnujú aj ústa, ktoré rozprávajú úplne inak ako keď je človek kultivovane oblečený,“ skonštatoval Trubač.

Podľa odborníka by mali poslanci a politici dodržiavať formálny kódex obliekania aspoň počas rokovacích dní a slávnostných udalostí. „Zmena odevu u našich politikov by prospela aj k zmene smerom ku kultivovanejšiemu prejavu,“ uzavrel Trubač.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie