• Dnes je: Streda 26. januára 2022 meniny má Tamara

Matovič už má plné zuby z napätia v Za ľudí, celá situácia mu príde ako kto z koho

Matovič už má plné zuby z napätia v Za ľudí, celá situácia mu príde ako kto z koho

Podľa minstra financií chce Kolíková týmto krokom zvyšovať svoju hodnotu.

21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Napätá situácia v strane Za ľudí by sa už mohla skončiť. Po stredajšom rokovaní vlády to médiám povedal expremiér a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Kolíková tlačí partnerov do kúta

Vláda SR v stredu totiž odvolala Michala Luciaka (Za ľudí) z postu štátneho tajomníka na ministerstve spravodlivosti. Vyhovela tak návrhu šéfky rezortu Márie Kolíkovej (Za ľudí).

„Pani Kolíková chce zjavne týmto zvyšovať svoju hodnotu a tlačiť koaličných partnerov do kúta. Celá situácia v strane mi už príde ako ,kto z koho´. Malo by sa to čím skôr vyriešiť," dodal Matovič.

Cieľom bolo vyhodenie Leščákovej

Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová v stredu povedala, že Kolíková dehonestuje dôležité štátne funkcie.

„Odvolaním Michala Luciaka z funkcie štátneho tajomníka sleduje Mária Kolíková ciele, ktoré nemajú nič spoločné s hodnotami strany Za ľudí. Cieľom jej skupiny totiž je, aby z parlamentu ,vyhodili´ Vieru Leščákovú, ktorá je náhradníčkou za Michala Luciaka," myslí si Remišová. Luciak sa totiž po konci vo funkcii štátneho tajomníka vráti do Národnej rady SR ako poslanec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie