• Dnes je: Streda 08. decembra 2021 meniny má Marína

Matovič si podľa Nicholsonovej dal pochopiteľné podmienky, odchod Kolíkovej považuje za absurdný

Matovič si podľa Nicholsonovej dal pochopiteľné podmienky, odchod Kolíkovej považuje za absurdný

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti požaduje odchod Richarda Sulíka (SaS) z postu ministra hospodárstva a Jany Bittó Cigánikovej (SaS) z funkcie predsedníčky parlamentného výboru pre zdravotníctvo.

21.3.2021 (Webnoviny.sk) - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) si vypýtal balík pochopiteľných, ale aj úplne absurdných odchodov za vlastný koniec vo funkcii. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová s tým, že jeho odchod žiada 80 percent voličov.

Neprekvapuje ju, že žiada demisiu „bývalého brata v zbroji" Richarda Sulíka (SaS). „Ale že žiada odchod najlepšej ministerky spravodlivosti v dejinách za odchod premiéra s asi najnižšou dôverou v dejinách je hazard s krajinou," doplnila.

Štátnik myslí na budúce generácie, politik myslí na budúce voľby. Igor Matovič (OĽaNO) myslí na svoje urazené ego a osobnú pomstu. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol poslanec Národnej rady SR (NR SR) Ondrej Dostál (klub SaS).

Matovič v nedeľ uvyhlásil, že je ochotný odísť z funkcie predsedu vlády za splnenie niekoľkých podmienok. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) požadujú odchod Sulíka z postu ministra hospodárstva a Jany Bittó Cigánikovej (SaS) z funkcie predsedníčky parlamentného výboru pre zdravotníctvo. OĽaNO podľa jeho slov prijíma ponuku Márie Kolíkovej (Za ľudí) na odchod z pozície ministerky spravodlivosti aj Juraja Šeligu (Za ľudí), že odíde z funkcie podpredsedu parlamentu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie