• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Matovič sa jasne vyfarbil, povedal Heger a nie je jeho spojenec ani nikdy nebude

Matovič sa jasne vyfarbil, povedal Heger a nie je jeho spojenec ani nikdy nebude

„Igor Matovič sa jasne vyfarbil, ukázal, čo je v ňom," povedal premiér Heger.

8.5.2023 (SITA.sk) - Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (Demokrati) v pondelok pre médiá uviedol, že líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič nie je jeho spojenec a ani nikdy ním nebude.

Igor Matovič sa jasne vyfarbil, ukázal, čo je v ňom," povedal premiér.

Zúfalé vyjadrenia Matoviča už nemôžu nikoho prekvapiť, podľa Ondráša sa snaží zakryť vlastnú neschopnosť

Zúfalé vyjadrenia lídra politickej strany, ktorá vo voľbách získala 25 percent a do troch rokov stratila dvakrát premiéra, ústavnú väčšinu v parlamente, dôveru v parlamente a neskôr najpotupnejšiu stratu vlády v histórii Slovenska, nemôžu už nikoho prekvapiť.


Ako ďalej v tlačovej správe informoval Martin Ondráš, poradca exministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana, politická strana sa snaží špiniť každého len preto, aby zakryli vlastnú neschopnosť. Dodal, že prezidentku Zuzanu Čaputovú osobne nepozná.

Infantilné rozhodnutia

„Dosiaľ sa mi nedostalo tej cti, aby som bol najvyššiemu ústavnému činiteľovi predstavený, nikdy som s hlavou štátu nekomunikoval. Kto tvrdí opak – klame. Prezidentku považujem za političku, ktorá na rozdiel od aktuálnych premiérov a lídrov strán napráva medzinárodnú hanbu, šíri dobré meno Slovenska a je etalónom rozvážnosti, vysokého morálneho nastavenia a som rád, že ju máme,“ tvrdí Ondráš. Doplnil, že žiadnu ponuku nedostal, preto líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič klame.


Ondráš zároveň uviedol, že s exministrom Vlčanom spoločne naprávali infantilné rozhodnutia ministrovho predchodcu. Rozhodnutia podľa Ondráša spôsobili Slovensku rozsiahle škody v desiatkach miliónov, za ktoré nesie plnú zodpovednosť Matovič, ktorý exministra Jána Mičovského do funkcie navrhol.

„Matovič zrejme trpí syndrómom krátkodobej pamäte, ale keďže už nie je ani premiérom a ani ministrom, má zrejme viac času a mohol by sa rozpamätať, ako to v skutočnosti bolo. V parlamentných voľbách 2020 som kandidoval za hnutie Progresívne Slovensko (PS) ako gestor pre pôdohospodárstvo a nikdy som to netajil. Vedel to aj Matovič,“ tvrdí Ondráš.

Nemali žiadne skúsenosti

Vysvetlil, že do rezortu pôdohospodárstva nastúpil v marci 2020 na priamu žiadosť jedného zo zakladajúcich členov OĽaNO, a to len preto, lebo s vedením rezortu podľa Ondráša nemali žiadne skúsenosti.


Ďalej tvrdí, že napísal všetky kľúčové dokumenty vrátane programového vyhlásenia vlády za časť pôdohospodárstvo. „Od Mičovského som odišiel aj preto, že ani po roku nedokázal pochopiť elementárne a triviálne pravidlá ako funguje štátna správa, rozpočtové pravidlá a Európska únia. Po vymenovaní ministra Vlčana som prijal jeho ponuku na post poradcu člena vlády a po vzniku štátnozamestnaneckého miesta v júli 2021 som požiadal predsedníctvo PS o pozastavenie môjho členstva,“ upresnil Ondráš. Dodal, že to vedel Matovič, dočasne poverený premiér Eduard Heger (Demokrati) a predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Závažné odhalenie

Prezidentka Zuzana Čaputová dva týždne vedela o kauze dotácie pre ministra pôdohospodárstva Samuela Vlačana, ale nekonala. Na tlačovej konferencii to v nedeľu povedal šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Dôvodom podľa neho môže byť to, že pravou rukou ministra bol Martin Ondraš z hnutia Progresívne Slovensko.


„Je to veľmi závažné odhalenie,“ povedal Matovič s tým, že v tejto súvislosti vyvstáva otázka, či má hlava štátu morálne právo nominovať úradnícku vládu. „Oni mali konať obidvaja okamžite,“ uviedol Matovič na margo prezidentky aj predsedu vlády Eduarda Hegera.


„Mali riešiť tú kauzu, a nie spoliehať sa na to, že možno sa to verejnosť nedozvie,“ vyhlásil líder OĽaNO s tým, že ak vyvodil zodpovednosť Eduard Heger, mala by tak urobiť aj prezidentka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie