• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Mariupoľ hlási silné explózie, zasiahnuté bolo aj letisko s okupačnými jednotkami

Mariupoľ hlási silné explózie, zasiahnuté bolo aj letisko s okupačnými jednotkami

Obyvatelia Mariupoľa hlásili, že počuli tri silné explózie.

20.5.2023 (SITA.sk) - Na okraji ukrajinského mesta Mariupoľ a taktiež na tamojšom letisku, z ktorého si ruskí okupanti spravili základňu, nastali v piatok večer explózie. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol poradca legitímneho mariupoľského starostu Petro Andriuščenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prvé správy naznačujú, že zasiahnuté bolo letisko v Mariupoli, kde sídlia okupačné jednotky. Video naznačuje, že ak sú tieto informácie správne, nepriateľské sily utrpeli značné straty,“ napísal Andriuščenko.

Ukrajinská protivzdušná obrana tiež zneškodnila v noci na sobotu všetky Rusmi vypustené bezpilotné lietadlá Šáhid, ktoré zaútočili na hlavné mesto Kyjev. Ako referuje web Ukrajinská pravda, v dôsledku padajúcich úlomkov boli poškodené dve obytné budovy, priestory čerpacej stanice a autá. Podľa predbežných správ neboli žiadne obete.

Agresor túto noc opäť vykonal masívny útok bezpilotnými lietadlami,“ uviedol na Telegrame šéf vojenskej správy v ukrajinskej metropole Serhij Popko.

Dodal, že „všetky ciele boli zničené“ a Kyjev neutrpel žiadny zásah. Škody evidujú v štyroch kyjivských štvrtiach - Dniprovskyj, Darnyckij, Pečerskyj a Solomianskyj.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie