• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Majsterka Vlhová začína s prípravou na ďalšiu zimnú sezónu, tréning zahájila v Južnej Amerike

Majsterka Vlhová začína s prípravou na ďalšiu zimnú sezónu, tréning zahájila v Južnej Amerike

"Najprv budeme v Čile a potom aj v Argentíne.

1.8.2023 (SITA.sk) - Má 28 rokov, je majsterkou sveta aj olympijskou šampiónkou a v doterajšej kariére už ovládla aj celkové hodnotenia Svetového pohára. Petra Vlhová napriek množstvu úspechov nestratila chuť dosahovať ďalšie. Aby sa čo najlepšie pripravila na nasledujúcu sezónu, nezaháľala počas prvej časti leta a na prelome júla a augusta už vycestovala na sústredenie za snehom.

Vlhovej plány

"Najprv budeme v Čile a potom aj v Argentíne. Budeme skúšať nový materiál. Tak ako každú sezónu sa budeme snažiť nájsť nejaké drobnosti, aby sme boli ešte rýchlejší. Značka zostáva a všetko ostatné tiež," prezradila Liptáčka a pokračovala: "Všetko zostáva tak ako bolo, teda značka rovnaká. Možno budeme skúšať nové lyže, ale v podstate sme už niečo vyskúšali po sezóne. Teraz budeme testovať lyže koncom júla a začiatkom augusta."

Vlhová už medzičasom na instagrame zverejnila v príbehu fotografiu priamo zo snehu na lyžiach. Nestála na nich totiž pekne dlho. Po Čile sa elitná slovenská lyžiarka vráti na chvíľu do Európy, potom zamieri do Argentíny. Tam si snehu užije dosýta, všetko už bude smerovať na úvod súťažnej sezóny.

Slalomy nového ročníka

Prvý obrovský slalom nového ročníka sa uskutoční počas ostatného októbrového víkendu v rakúskom Söldene. Nasledovať budú slalomy vo fínskom Levi, potom zastávky v americkom Killingtone aj kanadskom stredisku Tremblant.

Keďže sa Vlhová plánuje naďalej venovať prednostne technickým disciplínam, bude mať potom dva víkendy bez súťaže a pred Vianocami ju čaká slalom vo francúzskom Courcheveli. Nasledovať bude rakúsky Lienz, slovinská Kranjska Gora a aj obľúbený slalom v rakúskom Flachau. V polovici januára 2024 príde na rad vrchol sezóny, ktorým budú pre Vlhovú domáce preteky Svetového pohára v Jasnej.

Návrat do Jasnej

"Veľmi sa teším, že sa do Jasnej opäť vrátime a budú môcť prísť fanúšikovia. Je to druh pozitívnej motivácie, že budeme jazdiť na Slovensku a budú ma môcť prísť povzbudiť ľudia. Verím, že budem v dobre forme, bude sa mi dariť a spolu si to užijeme," poznamenala Vlhová v úvode leta.

Ako je známe, v novom ročníku už nebude súčasťou realizačného tímu okolo Vlhovej jej brat Boris, ktorý s ňou kráčal poriadne dlho.

"Zažili sme spolu krásne roky a ja dúfam, že ak mu to okolnosti dovolia, príde na preteky a bude ma podporovať z druhej strany," prezradila slovenská lyžiarka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie