• Dnes je: Štvrtok 28. októbra 2021 meniny má Dobromila, Kevin

Maďarsko chystá rozsiahlu štúdiu účinnosti vakcín proti COVID-19, najprv otestuje Sinopharm

Maďarsko chystá rozsiahlu štúdiu účinnosti vakcín proti COVID-19, najprv otestuje Sinopharm

Chystajú tiež analýzu imunitnej reakcie u ľudí, ktorí sa zotavili z nákazy koronavírusom.

Maďarsko pripravuje rozsiahlu štúdiu účinnosti vakcín proti koronavírusu, ktoré sú v súčasnosti schválené na používanie v krajine.

Informuje o tom portál Hungary Today.

Upozorňuje však, že napriek rozsahu celonárodného experimentu je vláda pomerne zdržanlivá, čo sa týka zverejňovania detailov.

Hľadajú sa dobrovoľníci

Vedecké centrum univerzity v Pécsi zverejnilo výzvu pre dobrovoľníkov na účasť v 12-mesačnej štúdii protilátok po podaní vakcíny od firmy Sinopharm.

„Je dôležité, aby sme mali čo najširšie poznatky o vakcínach, čo sa týka ich vedľajších účinkov aj ich vplyvu na imunitný systém,“ vysvetľujú vedci v dokumente s tým, že preto prosia o pomoc pri tvorbe takéhoto, podrobnejšieho porozumenia.

Účastníci štúdie nesmeli v minulosti prekonať nákazu koronavírusom. Pacientov budú monitorovať 12 mesiacov, počas ktorých im osemkrát vezmú krv a priebežne ich budú informovať, ako sa vyvíja ich imunita.

Štúdiám podobria všetky vakcíny

Vládne tlačové stredisko venované pandémii koronavírusu neskôr podľa Hungary Today oznámilo, že podobným štúdiám podrobia všetky vakcíny, ktoré sú v Maďarsku v súčasnosti schválené na používanie. Chystajú tiež analýzu imunitnej reakcie u ľudí, ktorí sa zotavili z nákazy koronavírusom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie