• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Lyžiarske strediská v Roháčoch, na Martinských holiach a v Bachledovej doline otvoria už koncom týždňa

Lyžiarske strediská v Roháčoch, na Martinských holiach a v Bachledovej doline otvoria už koncom týždňa

Bachledova dolina má pre lyžiarov pripravené aj nové tréningové centrum a trasy.

6.12.2023 (SITA.sk) - Priaznivé poveternostné podmienky spojené s výdatným snežením sa rozhodli využiť v dvoch lyžiarskych strediskách na území Žilinského kraja. Prvú tohtosezónnu lyžovačku už koncom tohto týždňa avizujú strediská Roháče-Spálená v Západných Tatrách a Winter Park Martinky na Martinských holiach.

Lyžiarov privítajú v piatok

V lyžiarskom stredisku Roháče-Spálená privítajú prvých lyžiarov v piatok 8. decembra, pričom plánujú dennú prevádzku od 9:00 do 16:00. Aktuálne je na zjazdovkách 50 centimetrov snehu, ale snežné delá sú naďalej v pohotovosti v prípade potreby doplniť zásoby technického snehu.

V sobotu 9. decembra sa bude prvý raz lyžovať aj na Martinských holiach. „Počas otváracieho víkendu bude prístupná zjazdovka Rekreačná s vlekom a zjazdovka Flochová so sedačkovou lanovkou, na ktorej už niekoľko dní prebieha technické zasnežovanie," informoval riaditeľ strediska Peter Hudec.

Doplnil, že po úvodnom víkende chcú stredisko Winter Park Martinky opäť otvoriť počas víkendu 16. a 17. decembra. V rovnakom termíne avizuje spustenie zimnej sezóny aj lyžiarske stredisko na Kubínskej holi.

Otvoria aj stredisko v Bachledovej doline

Lyžiarsku sezónu otvorí v piatok už aj lyžiarske stredisko v Bachledovej doline v Ždiari (okres Poprad). Lyžovať sa tam bude zatiaľ do nedele, otvorené budú zjazdovky Slalomák, Majstrák a Hrebeň.

Ako ďalej informovala marketingová asistentka strediska Denisa Boďová, následne bude stredisko od pondelka do štvrtku zatvorené. V dennej prevádzke bude od 15. decembra. Novinkou sezóny bude zjazdovka s názvom Tréningové centrum Otta a Vlada Krajňáka, skialpová trasa aj Čarovná krajina.

Množstvo snehu a výborné podmienky umožňujú v stredisku neďaleko poľských hraníc spúšťať ďalšie zjazdovky a nové atrakcie. Pomohlo jej intenzívne sneženie a zasnežovanie. Počas nasledujúceho víkendu tak bude okrem spomínaných troch zjazdoviek v prevádzke 10-miestna sedačková lanovka Bachledka, štvorsedačka Jezersko a aj Hrebeň.

Nové tréningové centrum i trasy

Nové tréningové centrum má slúžiť najmä členom lyžiarskych klubov na tréningy. Podľa marketingového manažéra Michala Rusiňáka presahuje dĺžka novej zjazdovky 920 metrov s prevýšením 212 metrov.

Pomenovaná je po bratoch Krajňákových, Ottovi a Vladovi. Otto Krajňák je držiteľom krištáľového glóbusu za víťazstvo vo Svetovom pohári veteránov a niekoľkonásobný majster sveta kategórie Masters,“ objasnil. Obaja bratia patria medzi priekopníkov slovenského zjazdárstva.

Upravené trasy sú pripravené aj pre priaznivcov bežeckého lyžovania a skialpinizmu. Pre tých vyznačilo stredisko novú skialpovú trasu z Bachledovej doliny na vrchol Spišskej Magury. Na bežkárov čaká upravená vyhliadková 14 kilometrov dlhá trať po hrebeni Spišskej Magury smerom do Ždiaru.

Spustia zážitkový večerný program

Lyžiarske stredisko zároveň spúšťa do prevádzky nový zážitkový večerný program s názvom Čarovná krajina. Tú podľa Boďovej rozsvietia v rámci sprievodného programu 27. decembra v Bachledke. Každú stredu, piatok a sobotu od 17:00 do 21:00 tiež čaká na návštevníkov večerná prechádzka Chodníkom korunami stromov.

Návštevníci budú môcť využiť aj večernú sánkovačku na 2,5 kilometra dlhej sánkarskej trati. Stredisko tiež ponúkne hudobný program počas celej zimnej sezóny.

Stredisko sa nachádza 30 kilometrov od Popradu a 15 kilometrov od poľských hraníc. Navzájom spája tri doliny s prístupom do strediska z každej z nich, Bachledovu dolinu, Malú Frankovú a Jezersko. Je členom skupiny Tatry Super Ski, ktorá združuje 18 lyžiarskych stredísk v Poľsku a v Tatrách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie